Головна » Геймпади для iPhone: які бувають і які обрати?

Геймпади для iPhone: які бувають і які обрати?

Геймпади для iPhone – спробуйте їх, вам сподобається! Зображення: cnet.com

Близько двох місяців тому Apple змінила правила App Store і дозволила емулятори ігрових консолей у своєму магазині додатків. Завдяки цьому власники iPhone мають набагато більшу кількість варіантів, у що пограти у вільний час. Все, що вам потрібно зробити, це встановити один з емуляторів, і ви зможете легко запускати ігри на своїх смартфонах від Dendy, GameBoy, PlayStation 1, PSP та багатьох інших ретро-консолей. Однак, якщо ви пробували хоча б одну з цих програм, ви знаєте, що керувати за допомогою віртуального контролера дуже складно.

Я намагався грати таким чином і можу чесно сказати, що під час гри є багато випадкових натискань або промахів кнопок. Саме тому краще використовувати зовнішній геймпад. Ми щойно підібрали для вас п’ять чудових контролерів для iPhone, які значно спростять ігровий процес і зроблять його цікавішим.

Контролер DualSense для PS5

Якщо у вас PS5, то вам не обов’язково купувати окремий контролер для iPhone. Зображення: tomsguide.com

Оскільки сама Apple рекомендує використовувати геймпад PlayStation з iPhone, ігнорувати цю пораду не варто. В якості одного з варіантів можна сміливо розглядати DualSense від PS5. Ви можете вибрати з великої кількості кольорів. Плюс до всього, якщо зупинитися на цьому геймпаді, то вийде відносно звична компоновка кнопок і джойстиків. Знизу ви знайдете дві палички, а з боків стрілки та клавіші для різних дій.

Так як мова йде про ретро консольних емуляторах, то стіки вам практично не потрібні. Для пересування ви повинні будете використовувати стрілочки. Так, DualSense обійдеться недешево, зате ви отримаєте дійсно якісну річ, яку можна використовувати не тільки зі смартфоном, але навіть з ПК. Зручно і те, що він заряджається від USB-C, а якщо у вас iPhone 15, то зробити це можна, просто підключивши його до смартфону.

Контролер для серії XBOX

Контролер XBOX також можна підключити до iPhone. Зображення: YouTube

Однак DualSense – не єдиний геймпад, який рекомендує Apple. Компанія дозволяє підключити контролер до iPhone від Xbox. На відміну від DualSense, його не потрібно заряджати, а працює він від двох звичайних пальчикових батарейок. Крім того, вони гарантують вам до 40 годин безперервної гри. Крім того, управління в контролері Xbox трохи відрізняється, ніж в контролері PS5.

Навігаційні стрілки розташовані внизу і дуже добре поміщаються під великим пальцем лівої руки. Для багатьох цей варіант буде зручнішим, ніж варіант PayStation. Контролер Xbox має один мінус – його вартість. Він нижчий, ніж у DualSense, але все одно залишається високим. Хороша новина полягає в тому, що Apple гарантує сумісність з цим геймпадом, і ви можете бути на 100% впевнені, що підключення пройде успішно.

Геймпад для iPhone

Контролер вийшов дійсно мініатюрним.

Для тих, хто не хоче витрачати багато грошей на контролер iPhone, можна придивитися до міні-геймпада LinYuvo KS54. По-перше, він дійсно дуже маленький і легко поміщається в долоні. По-друге, в ньому є тільки найнеобхідніші кнопки: стрілки для управління переміщенням, клавіші з чотирьох букв для різних дій і маленькі кнопки для виходу на робочий стіл. Хоча сам геймпад невеликий, він може гарантувати вам до 8 годин безперервної роботи. Адже його вбивчою особливістю є розмір контролера. Його легко брати з собою, і він практично не займає місця в сумці.

Геймпад для телефону з тримачем

Ви можете затиснути смартфон між двома частинами геймпада. Наче у вас є Nintendo Switch.

Всі попередні контролери, які ми розглянули, мають на увазі установку смартфона на якусь підставку або підставку, що може бути зручно далеко не всім. Саме тому варто звернути увагу на геймпад для iPhone зі зручним тримачем для смартфона. Джойстик розширюється, а телефон затискається по його центру. Все, що вам потрібно зробити, це підключити його через Bluetooth до свого iPhone і насолоджуватися грою.

Стіки та кнопки на цьому контролері влаштовані аналогічно контролеру Xbox, тому великий палець лівої руки буде зручно спиратися на стрілки навігації, а права рука дозволить натискати кнопки для виконання різних дій. До речі, цей геймпад універсальний і буде відмінно працювати навіть з Android. Так що, якщо ви раптом вирішите перейти на смартфони на конкуруючій платформі, то джойстик точно стане в нагоді.

Джойстик PS4 для iPhone

На вибір пропонується велика кількість кольорів, причому досить яскравих.

Якщо ви все-таки хочете контролер в класичному форм-факторі, без зайвих кліпс і власників, то можна придивитися до аналога DualShock 4 для PS4. Цей джойстик коштує зовсім недорого, але пропонує все те ж саме, що і оригінальний контролер PlayStation. Ви можете вибирати з величезної різноманітності різних кольорів і насолоджуватися зручним управлінням в іграх.

Єдиним недоліком цього контролера є спосіб заряджання. У ньому використовується застарілий роз’єм MicroUSB, тому для комфортної зарядки доведеться мати ще один провід. Я граю з таким джойстиком і можу чесно сказати, що ніякого дискомфорту не відчуваю.

Прокрутка до верху