Головна » iOS 18 збільшує швидкість iPhone? Перевіряємо на практиці

iOS 18 збільшує швидкість iPhone? Перевіряємо на практиці

Давайте розберемося, чи iOS 18 збільшує швидкість iPhone?

iOS 18 ще офіційно не вийшла, але користувачі вже багато чого очікують від неї. Функціональність – це одне, а висока продуктивність зовсім інша навіть на старих айфонах. Інакше, чому Apple дозволила оновити iPhone XR і iPhone XS? Поки що з цим є певні складнощі, оскільки нова iOS вийшла лише у першій бета-версії. І не всі функції працюють. Однак у Мережі вже обговорюється цікавий момент, нібито iOS 18 прискорює iPhone. І не в межах похибки, яка трапляється після кожного оновлення, а майже на чверть.

Як підвищити продуктивність iPhone

Не так давно деякі ЗМІ опублікували цікаву новину: з’ясувалося, що iOS 18 збільшила потужність iPhone майже на 25%! Все б нічого, адже кожне оновлення «вичавлює» з процесора все більше ресурсів, які Apple закладає на роки вперед. Але таке підвищення дійсно вражає. Заміри проводилися в Geekbench: флагман з бета-версією iOS 18 показав 7816 балів замість звичних 6249. Ви можете зробити тест самостійно і результат буде приблизно таким же, але з невеликою похибкою – це нормально. Але як пояснити таке помітне збільшення продуктивності айфона?

Так змінилася продуктивність iPhone 15 Pro Max за версією Geekbench. Фото: gizmochina

Якщо це не помилка, то пояснення одне. Apple розігнала чіпсет не для ігор, а для роботи Apple Intelligence. Прискорення вплинуло на Core ML Neural Engine Inference, нейронний співпроцесор, який має вирішальне значення для роботи функцій штучного інтелекту iOS 18. Таким чином, можна не сумніватися, що Neural Engine в iOS 17 працює не на повну потужність – його достатньо для роботи поточних функцій.

За словами wccftech.com, компанія збільшить продуктивність ядра в iPhone 15 Pro і для деяких фреймворків. Причому асортимент сильно варіюється: у одних моделей обчислювальні можливості збільшаться на пару відсотків, а у інших – цілих 700 відсотків! При цьому я б не рекомендував так радіти цифрам: по-перше, це лише рання бета-версія iOS 18, яка недостатньо розроблена, а по-друге, самі бенчмарки ще не оптимізовані для роботи з iOS 18. Але якщо iPhone 15 Pro Max швидший, то як бути з іншими моделями?

Який айфон найпотужніший

Звичайно, ви можете завантажити Geekbench на iPhone з iOS 17, запустити тестування, а потім оновитися до iOS 18 і знову перевірити працездатність. Зробити це досить просто.

  • Переходьте за посиланням та завантажуйте Geekbench 6.
  • Після встановлення перейдіть до програми та натисніть «Запустити тест ЦП».
  • Зачекайте, поки iPhone проведе тестування.

Але чому, коли можна звертатися до тестів блогерів? Нещодавно компанія iAppleBytes випустила відео, де протестувала не тільки автономність iPhone, але і продуктивність. Давайте порівняємо потужність смартфонів з iOS 18 і з iOS 17.5.1 на борту.

Модель iPhoneiOS 17.5.1iOS 18
iPhone 111749/40671756/4104
iPhone 122104/47502034/3766
iPhone 132230/54322199/4829
iPhone 152374/58922480/6050

Отримуємо досить очікуваний результат: швидкість iPhone з iOS 1 8залишилася колишньою. Більш того, деякі моделі показали зниження результатів, але в межах похибки. Їх можна списати на «сирість» iOS 18 beta 1, яка на даному етапі має занадто багато помилок. Можна не сумніватися, що потужність айфонів залишиться приблизно такою ж після виходу iOS 18, тільки якщо алгоритми підрахунку Geekbench не зміняться. Саме через перегляд методології результати можуть час від часу сильно змінюватися.

Чи можна зробити айфон швидше

Ви можете прискорити свій iPhone самостійно без iOS 18

На жаль, користувачам старих моделей з iOS 18 чудес чекати не доводиться. В принципі, це не біда, адже прискорити айфон можна і без оновлення. Ось кілька найпростіших порад.

  • Робіть жорстку перезавантаження iPhone хоча б раз на місяць, по черзі затискаючи кнопки збільшення і зменшення гучності, а також утримуйте кнопку включення до появи «яблука».
  • Вимкніть системну анімацію, увімкнувши в налаштуваннях «Зменшити рух». Завдяки такій функції знизиться навантаження на графіку, тому навіть старший iPhone XR почне працювати швидше.
  • Вимкніть функцію «Оновлення вмісту», яка перекачує дані в програми у фоновому режимі. Функція споживає не тільки трафік, але і ресурси процесора, і при цьому серйозно впливає на автономність iPhone.
  • Обов’язково звільніть місце на iPhone. Чим його більше, тим менше буде проблем при використанні смартфона. Наприклад, при запуску додатків або оновленні iOS.

І найголовніше, час від часу перевіряйте максимальну ємність акумулятора iPhone. Через хімічне старіння він не зможе виробляти потрібну напругу, тому Айфон почне працювати помітно повільніше.

Прокрутка до верху