Головна » Майбутні складані MacBook від Apple: 6 речей, які вам потрібно знати

Майбутні складані MacBook від Apple: 6 речей, які вам потрібно знати

Майбутні складані MacBook від Apple: 6 речей, які вам потрібно знати (Фото: google)
Майбутні складані MacBook від Apple: 6 речей, які вам потрібно знати (Фото: google)

Кілька достовірних джерел повідомляють, що Apple розробляє MacBook зі складним екраном. За даними MacRumors, це може стати першим складним пристроєм Apple, який випередив навіть складаний iPhone.

Читайте також: Вийшла macOS Sonoma 14.5 із виправленнями помилок. Як інсталювати його на комп’ютері Mac

Проект

Відмінною рисою складаного MacBook стане його повноекранний дизайн, на відміну від актуальних моделей з окремим дисплеєм і клавіатурою. Він буде оснащений одним великим екраном, який складається навпіл.

У розкладеному вигляді MacBook можна буде використовувати як монітор у поєднанні з клавіатурою та трекпадом або мишкою. У складеному – як ноутбук. Цілком ймовірно, що ця модель не матиме окремої клавіатури, а натомість використовуватиме екранну клавіатуру з цифровими клавішами та тактильним зворотним зв’язком, щоб відчувати себе справжніми клавішами.

Розмір

Аналітик ринку дисплеїв Росс Янг стверджує, що складаний MacBook матиме 18,8-дюймовий дисплей, при цьому Apple прагне зробити екран максимально гладким у розкладеному вигляді. Аналітик Apple Мінг-Чі Куо також припустив, що Apple планує екран з діагоналлю близько 19 дюймів.

Технологія дисплея

За чутками, Apple співпрацює з LG Display над розробкою складної OLED-панелі, а LG останні кілька років розробляє складне ультратонке захисне скло.

Apple також тестує технологію електронного чорнила (EPD), яку вона може використовувати в майбутніх складаних пристроях. EPD потенційно може використовуватися на зовнішньому дисплеї складного пристрою, якщо Apple вибере конструкцію з двома дисплеями, з внутрішнім і зовнішнім дисплеєм.

EPD — це форма технології електронного чорнила, відома своєю набагато кращою читабельністю, ніж світлодіодні або OLED-екрани при яскравому освітленні.

При діагоналі 18,8 дюйма складаний ноутбук, швидше за все, матиме роздільну здатність 5K або вище.

6 речей, які вам потрібно знати про майбутні складні MacBook від Apple

Як може виглядати MacBook зі складним екраном (фото: Astropad)

Чип М-серії

Масове виробництво складаних дисплеїв для майбутнього MacBook може розпочатися в четвертому кварталі 2025 року із запуском наприкінці 2025 або на початку 2026 року. Це збігається з випуском майбутнього чипа M5, наступника M4 у 2024 році.

Ми не знаємо, чого очікувати від М5, але, швидше за все, він буде виготовлений за технологією нового покоління – 3- або навіть 2-нанометровим техпроцесом. TSMC працює над 2-нанометровими чіпами, і вони мають бути готові приблизно у другій половині 2025 року.

3 нм і 2 нм відносяться до архітектури, яку TSMC використовує для своїх чіпів, а зменшення розміру процесу відповідає зменшенню параметрів транзистора, що дозволяє розмістити на процесорі більшу кількість транзисторів.

Це часто призводить до підвищення продуктивності та кращої енергоефективності. В даний час чіпи Apple M4 виробляються за 3-нанометровим техпроцесом, як і чіпи M3.

Ціна

Складаний MacBook від Apple вимагає дорогих компонентів, і, за словами Куо, його ціна може бути майже такою ж високою, як гарнітура Vision Pro за 3500 доларів на момент запуску. 16-дюймовий MacBook Pro зараз коштує 2 500 доларів, тому більш складна модель, швидше за все, буде дорожчою.

Дата виходу

Якщо чутки правдиві і Apple планує розпочати масове виробництво складаного MacBook компанією LG Display у четвертому кварталі 2025 року, пристрій може вийти у 2025 або 2026 році. Куо прогнозує, що Apple відвантажить понад мільйон одиниць у 2026 році.

Аналітик Apple Росс Янг вважає, що складаний MacBook може з’явитися вже у 2025 році, про що також розповів аналітик Джефф Пу.

Однак чутки про складаний MacBook ходять по-різному. За два місяці до початку масового виробництва в четвертому кварталі 2025 року Куо заявив, що складаний MacBook з’явиться не раніше 2027 року.

Поки що не варто надто довіряти чуткам про дату релізу, оскільки плани Apple можуть змінитися.

Прокрутка до верху