Науково доведено: відеоігри корисні для ваших розумових здібностей, але є нюанс… (фото: google)
Університет Західного Онтаріо провів велике дослідження і опублікував результати в журналі MedicalXpress на тему того, чи корисні відеоігри, надавши кілька доказів.
Читайте також: Розумні окуляри від Samsung: що відомо про майбутню новинку?
Гра у відеоігри може покращити ваші когнітивні здібності!
Несподівані знахідки є частиною дослідження Brain and Body, спільного між Західним університетом і Музеєм науки і промисловості для Манчестерського фестивалю науки. Ми надамо короткий виклад найважливішого.
Понад 2000 учасників з усього світу зареєструвалися для участі в дослідженні, в якому їх попросили пройти опитування про спосіб життя. А потім гейміфікований когнітивний тест Creyos, який вимірює різні аспекти пізнання, такі як пам’ять, увага, судження та вербальні здібності.
Дослідження, проведене під керівництвом нейробіолога Адріана Оуена з Онтаріо, показало, що серед приблизно 1000 людей, які виконали всі завдання, сам факт того, що вони грали у відеоігри у вільний час, позитивно вплинув на легкість розуміння інформації та тесту.
Гра у відеоігри була пов’язана з покращенням когнітивних здібностей, але не з кращим чи гіршим психічним здоров’ям, тоді як більша фізична активність асоціювалася з кращим психічним здоров’ям, але не з кращими чи гіршими когнітивними здібностями.
– сказав Оуен, професор когнітивної нейронауки та візуалізації в Західній школі медицини та стоматології Шуліха.
Згідно з дослідженням, люди, які часто грали у відеоігри, мали в середньому когнітивні результати, як і люди, які були на цілих 13,7 років молодші. Люди, які рідко проводили час за відеоіграми, а саме не більше 5 годин на тиждень, давали результати тестів як люди лише на 5,2 року молодші.
На зображенні вище: Когнітивні оцінки на основі віку для учасників старше 50 років. Лінії та заштриховані області вказують на передбачувану граничну середню (передбачувану) оцінку у вказаному віковому діапазоні з 95% довірчими інтервалами. Необроблені дані будуються у вигляді окремих точок даних.
Колір і форма відповідають групі:
- (фіолетовий/коло) ті, які не відповідали рекомендаціям ВООЗ щодо вправ (150 хв/день)/тиждень;
- (зелений/трикутник) ті, які відповідали.
Що стосується психічного здоров’я, учасники, які відповідали або перевищували рекомендацію ВООЗ щодо 150 хвилин фізичної активності на тиждень, на 12% частіше повідомляли про відсутність симптомів депресії та на 9% частіше не відчували жодних симптомів тривоги.
Висновки
- Згідно з роботою, ігровий процес стимулює мозок, розвиваючи такі навички, як координація рук і очей і стратегічне мислення. Вчені наголошують, що покращення особливо помітні в жанрах екшенів та стратегій, де гравцям доводиться швидко приймати рішення та адаптуватися до умов, що швидко змінюються.
- Відсутність впливу на психічне здоров’я: вчені не виявили зв’язку між ігровими звичками та покращенням або погіршенням психічного благополуччя. Іншими словами, ігри не роблять людей щасливішими чи тривожнішими.
- Фізична активність та ігри: окремо зазначається, що поєднання корисної фізичної активності протягом одного тижня та відпочинку з відеоіграми після позитивно впливає на психологічне здоров’я, дозволяючи підтримувати гарний настрій.
Одне з найдивовижніших відкриттів полягає в тому, що, на жаль, відеоігри не можуть зробити людей щасливішими. А лише покращують їхні когнітивні здібності. Зараз це науковий факт.