Головна » Що нового в iPadOS 18. Повний огляд операційної системи для iPad

Що нового в iPadOS 18. Повний огляд операційної системи для iPad

Що нового в iPadOS 18. Зображення: macrumors.com

На WWDC 2024 компанія Apple представила нові операційні системи для всіх своїх пристроїв, і iPad не став винятком. iPadOS 18 отримала кілька дуже цікавих нововведень, які дозволять налаштувати під себе будь-який планшет, який отримає оновлення iPadOS. Ви отримаєте налаштування робочого стола, зміни в Центрі керування, нові ефекти iMessage і розширений вбудований калькулятор, який вперше з’явиться на iPad. Ми встановили першу бета-версію iPadOS 18 і готові розповісти, які нововведення з’явилися в операційній системі для планшетів Apple.

Іконки програм на iPad

З iPadOS 17 Apple надала власникам планшетів можливість налаштовувати екран блокування iPad і додавати до нього віджети, а також більш гнучко керувати заставками, шрифтами та іншими елементами. В iPadOS 18 ця тенденція збереглася, але тепер вона зачіпає робочий стіл iPad. Тепер ви можете вибрати колір іконок додатків і налаштувати їх навіть під шпалери, які ви використовуєте. За замовчуванням колірна палітра відповідає світлій або темній темі.

При бажанні ви можете пофарбувати їх в будь-який вподобаний колір. Більш того, зміняться навіть іконки сторонніх додатків. Але при використанні темної теми поки що новий дизайн поширюється тільки на вбудовані програми. Стороннє програмне забезпечення має бути оновлено розробниками. Думаю, це лише питання часу, і вже через кілька місяців темна тема з темними іконками буде виглядати максимально стильно.

До речі, тепер ви можете змінити розмір іконок з того ж меню. У налаштуваннях зараз такого пункту немає. Ну і не можна окремо не згадати про безкоштовне розташування програм на робочому столі iPad. Більше ніякої суворої послідовності, а тільки довільний порядок. Розташуйте його так, як вам заманеться, і насолоджуйтеся зовнішнім виглядом меню iPad.

Також цікаво: Великий огляд iOS 18. Це найкраще оновлення iOS за останні роки

Як зробити віджети на iPad

Віджети також дещо змінилися на iPad. Не сама їх форма, а те, як з ними можна взаємодіяти. По-перше, разом зі зміною кольору іконок, віджети також підлаштовуються під нову палітру кольорів. Це виглядає максимально органічно і робить робочий стіл iPad набагато цікавіше.

По-друге, для зміни розміру вже встановлених віджетів більше не потрібно заходити в налаштування, видаляти старий і додавати новий. Просто утримуйте палець на піктограмі програми або віджеті та змінюйте розмір. Дуже зручно, а головне – швидко. Чудово, що в новій iPadOS 18 Apple передбачила такий режим додавання/зміни віджетів.

Центр керування на iPad

Серйозно змінено на iPad і в Центрі управління. Якщо раніше швидка активація Wi-Fi, Bluetooth, автоповорот екрану і регулювання гучності і яскравості екрану були зафіксовані і не могли бути відредаговані, то тепер ви можете розмістити кнопки в будь-якому зручному для вас місці.

Якщо вам потрібні кнопки Wi-Fi, Bluetooth і «Режим польоту» внизу Центру керування, ви можете перемістити їх туди або створити цілу сторінку з перемикачами на окремому екрані. Крім того, у вас є можливість просто потягнути за куточок кнопки і збільшити її розмір. Обов’язково постарайтеся зробити Центр управління на iPad зручним для себе.

Як приховати додаток

Ви можете приховати майже будь-яку програму

А після оновлення до iPadOS 18 в iPad з’явиться функція, на яку чекали дуже довго. Тепер у вас є можливість приховати майже будь-яку програму на робочому столі iPad або заблокувати її за допомогою Touch ID або Face ID.

В результаті ніхто, крім вас, не зможе відкрити програму, яку ви заблокували. А для прихованих програм в бібліотеці додатків iPad з’явиться окремий розділ, доступ до якого буде здійснюватися виключно за допомогою Face ID або Touch ID.

Калькулятор на iPad

Чи знаєте ви, чого не вистачало планшетам Apple, починаючи з найпершої версії і закінчуючи M4 iPad Pro? Звичайно ж, додаток «Калькулятор». Довелося завантажувати сторонню програму з App Store і миритися з рекламою та іншими незручностями. iPadOS 18 має на меті виправити це непорозуміння. Нарешті, в iPad з’явиться вбудований калькулятор, але не простий. По-перше, ви можете включити інженерний калькулятор одним дотиком.

По-друге, він підтримує рукописне написання формул і прикладів. По-третє, з його допомогою можна легко будувати графіки різних функцій. Крім цього, калькулятор на iPad також має вбудований конвертер для різних одиниць виміру, в тому числі і валюти. Загалом, зараз власники планшетів Apple мають універсальний і потужний інструмент не тільки для роботи, але і для якихось повсякденних обчислень.

Де шукати паролі на iPad

iPadOS 18, як і iOS 18, має окрему програму «Паролі». Вони більше не є частиною налаштувань iPad і переносяться на робочий стіл. В цілому таке рішення можна назвати більш зручним, так як потрібно робити набагато менше дотиків для доступу до своїх логінів і паролів. Крім того, тут тепер знаходяться паролі від Wi-Fi.

Не в налаштуваннях Wi-Fi, як раніше, а в додатку «Паролі». Така реалізація мені сподобалася набагато більше, так як так набагато швидше і зручніше бачити потрібну мені інформацію. Сам додаток Passwords захищений біометрією, тому вам не доведеться турбуватися про те, що хтось інший отримає доступ до них.

Що нового в iPadOS 18

Це були найпомітніші та найцікавіші особливості iPadOS 18. Але в операційній системі для планшетів Apple можна зустріти велику кількість невеликих, але не менш значущих фішок:

  • Виділення тексту різними кольорами в примітках;
  • Бічні вкладки майже у всіх вбудованих програмах;
  • Отримані налаштування змінені розділи і параметри сторонніх додатків, зібраних в одному місці;
  • Віддалено керувати іншим iPad через SharePlay;
  • Масштабний редизайн програми «Фотографії» як на iPhone;
  • Ігровий режим, який обмежує роботу додатків у фоновому режимі та підвищує продуктивність;
  • Додаткові текстові ефекти в iMessage і відкладена відправка повідомлень.

В цілому iPadOS 18 має масу можливостей, а завдяки настройкам робочого столу iPad нова система сприймається дуже свіжою і цікавою.

Прокрутка до верху