Головна » Apple показала нову iPadOS 18 з ШІ та крутим калькулятором. Його можна встановити навіть на стародавній iPad

Apple показала нову iPadOS 18 з ШІ та крутим калькулятором. Його можна встановити навіть на стародавній iPad

Apple показала нову iPadOS 18. Його може потягнути навіть старенький iPad!

Разом з довгоочікуваною iOS 18 Apple представила iPadOS 18 – велике оновлення для планшетів, яке другий рік поспіль виявилося не нудним. Раніше було відчуття, що Купертіно нехтує операційною системою, так як список нововведень сильно відрізнявся від мобільних iOS. З цієї ж причини інтерес до iPad сильно згас в останні роки, тому розробники пішли ва-банк і почали модернізувати платформу, роблячи її більш привабливою. Цього року, як би дивно це не звучало, але в iPad з’явився калькулятор, новий дизайн системи та круті функції ШІ.

Що нового в iPadOS 18

Мабуть, найпомітнішим нововведенням iPadOS 18 є зовнішній вигляд. Система тепер дозволяє налаштовувати Центр управління: переміщати іконки, видаляти їх, додавати нові в один-два дотики, що робить дисплей планшета більш інформативним. Ви можете розмістити їх на кількох екранах і перемикатися між ними, щоб полегшити доступ до функцій.

Тепер диспетчерську можна редагувати за бажанням

В iPadOS 18 також з’явилася кастомізація значків: ви можете налаштувати їх колір на свій розсуд. Завдяки такому налаштуванню робочий стіл стає більш гармонійним, а видимість іконок поліпшується. Ви можете прибрати ярлики, щоб зробити екран планшета більш лаконічним.

В iPadOS 18 з’явилася нова панель навігації. Він розташовується над вмістом програми, доповнює бічне контекстне меню і є плаваючим, тобто не прив’язаний до конкретного місця. Ви можете додавати в нього нові вкладки, змінювати їх порядок на свій розсуд.

В цілому нова iPadOS 18 серйозно змінилася зовні в порівнянні з попередньою версією – по крайней мере, вона однозначно стала свіжішою. Але це далеко не всі нововведення, які чекають на нас всередині.

Нова програма «Фотографії» в iPadOS 18

iPadOS 18 містить значну переробку програми «Фотографії»

Безсумнівно, найбільшим нововведенням є програма «Фотографії» в iPadOS 18. З огляду на, що переглядати знімки на великому екрані планшета набагато зручніше, Apple просто не могла не оснастити оновлення новою галереєю. Його просто не впізнати: система сама організовує колекції знімків, дозволяє сортувати їх за різними фільтрами за допомогою панелі нижче або переглядати запропоновані фотографії. Покращився пошук по фото, і перемикатися між папками свайпом, погодьтеся, набагато приємніше.

Що нового в iPadOS 18

Apple провела капітальний ремонт багатьох стандартних додатків, зокрема, звичайно ж, iMessage. Якщо раніше ви не використовували його на планшеті, то зараз ви навряд чи встоїте: у нього є і форматування тексту, і реакції, і ефекти, і навіть запланована відправка.

 • Safari в iPadOS 18 навчився відображати коротку інформацію про сторінку, щоб не доводилося переглядати весь сайт.
 • Нові налаштування приватності: блокування та приховування програм, щоб користувач, який бере iPad, не міг їх переглянути.
 • Нова окрема програма Passwords, яка зберігає всю інформацію про ваш обліковий запис.
 • Оновлено Freeform і SharePlay для спільного доступу.
 • Додаток калькулятор в iPad, який тепер вміє не тільки рахувати, але і вирішувати рівняння і завдання. Для цього можна просто зробити ескіз у Нотатках і заповнити дані.
 • Ігровий режим в iPadOS 18, який підвищує продуктивність планшета за рахунок зменшення фонової активності.
 • iPad Gaze Control — це нова функція доступності.

Також в iPadOS 18 з’явився Apple Intelligence – штучний інтелект, інтегрований в усі вбудовані додатки. Вона спрощує вашу роботу, дозволяє створювати зображення, а головне, робить Siri набагато кориснішою. Крім того, він інтегрує ChatGPT, тому ви можете працювати в одному додатку, не заходячи в інший.

Apple зазначає, що ШІ в iPad повністю безпечний, не зберігає дані і може працювати без інтернету. Детальніше про Apple Intelligence читайте в нашій статті.

Які iPad отримають iPadOS 18

Список пристроїв, які отримають iPadOS 18, вражає. У нього входять не тільки свіжі моделі, але і досить старі. По суті, Apple зробила те ж саме, що і з iPhone, зберігши майже весь список з минулого року. Щоправда, з невеликим застереженням.

У списку можна знайти навіть дуже старі пристрої
 • iPad mini 5 і новіші моделі.
 • iPad 7 і новіші моделі.
 • iPad Air 3 і новіші моделі.
 • Усі моделі iPad Pro 11.
 • iPad Pro 12.9 – 3-го покоління і новіші моделі.
 • iPad Air 2024.
 • iPad Pro 2024 року.

При цьому не всі функції будуть доступні на старих моделях. Наприклад, штучний інтелект від Apple можна використовувати лише на iPad Pro та iPad Air із чипсетом M1 і новіших моделях. Таким чином, всі інші моделі автоматично відключаються, так як їх залізо не зможе потягнути нову функцію. Аналогічна ситуація і з iPhone, де нейромережа Apple Intelligence доступна тільки на чіпі A17 Pro.

Перша бета-версія iPadOS 18 вже доступна для завантаження, але поспішати з її установкою не рекомендуємо. Ранні збірки не відрізняються стабільністю і, до того ж, не містять всіх нововведень, тому краще дочекатися релізу операційної системи восени.

Прокрутка до верху