Головна » Кастомізація робочого стола iPhone: якими можуть бути іконки додатків в iOS

Кастомізація робочого стола iPhone: якими можуть бути іконки додатків в iOS

Кастомізація робочого стола iPhone можлива! Зображення: cnet.com

Протягом багатьох років Apple лаяли за дуже стриманий підхід до дизайну iOS. З iOS 7 зовнішній вигляд операційної системи для iPhone змінився не надто кардинально. Шрифти стали трохи товщі, з’явилися нові кнопки, але в іншому все залишилося як було. Але починаючи з iOS 16, Apple вирішила дати користувачам і розробникам можливість трохи налаштовувати iPhone. І якщо раніше все обмежувалося виключно екраном блокування, то незабаром зміни торкнуться робочого столу iPhone.

Вже відомо, що в iOS 18 з’явиться можливість розставляти іконки додатків у вільному порядку і змінювати їх колір через налаштування iPhone. Однак iOS 18 також може містити анімовані піктограми програм. Це вже реалізовано в iOS 17, хоча і не зовсім офіційно. Давайте розберемося, баг це або фіча і чи варто чекати такого нововведення в наступній версії ОС для iPhone.

Іконки програм на iPhone

Анімовані піктограми додатків на iPhone не стануть чимось новим, якщо Apple вирішить їх дозволити. Зверніть увагу на піктограму вбудованої програми «Годинник». Стрілки там рухливі і показують поточний час з точністю до секунд. Не всім, звичайно, зручно фокусуватися на такому маленькому циферблаті, але виглядає це дуже круто. Тим більше дивним був той факт, що Apple залишила цю функцію як ексклюзив виключно для цієї програми і «Календар», що змінює дату і день тижня. І навіть на вбудованому «Погоді» він не показує поточну температуру повітря, що було б дуже зручно.

Розробник Брайс Боствік виявив невеликий експлойт в iOS 17, який дозволяє створювати анімовані іконки додатків. Вже досить давно операційна система iPhone дозволяє власникам смартфонів вибирати з декількох іконок додатків. Однак після того, як ви виберете новий, необхідно підтвердити зміну. За допомогою офіційного API від Apple Bostvik вдалося змусити iOS вважати, що додаток активно, і без підтвердження з боку користувача самостійно змінити іконку, навіть якщо вона знаходиться у фоновому режимі або навіть закрита. Для демонстрації він активував настільки часту зміну іконок в додатку, що це схоже на анімацію. Оцініть, як це виглядає з відео на YouTube:

Чесно кажучи, на екрані айфона це виглядає дуже круто. Зрозуміло, що сьогодні це більше схоже на баг, але якщо його вдасться реалізувати за допомогою офіційних інструментів від Apple, то з великою часткою ймовірності така функція може з’явитися в одному з оновлень iOS. Судячи з того, що Купертіно планує дозволити користувачам змінювати колір іконок в обраних додатках, ризикну припустити, що анімовані іконки від розробників можуть з’явитися на iPhone цілком легально і без будь-яких обхідних шляхів.

Що нового в iOS 18

Що нового в iOS 18. Робочий стіл iPhone з таким нововведенням однозначно стане цікавіше. Зображення: gearrice.com. Знімок.

Робочий стіл iPhone з таким нововведенням однозначно стане цікавіше. Зображення: gearrice.com

Здається, що ця функція не має багато корисних опцій, крім суто естетичних, але варто трохи подумати, як можна придумати величезну кількість сценаріїв для використання:

  • Погодні додатки зможуть відображати температуру повітря на іконці і змінювати її колір в залежності від часу доби або температури за вікном;
  • Додатки-нагадування зможуть автоматично змінювати колір у міру наближення одного із запланованих завдань. Наприклад, перетворитися із зеленого на яскраво-червоний і бути білим за відсутності будь-яких завдань;
  • При отриманні повідомлення в месенджерах або соціальних мережах на іконці програми можна відтворити якусь просту анімацію, щоб привернути увагу користувача.

Таких варіантів використання можна придумати безліч. Розробники зможуть оновлювати свої програми. Я б із задоволенням відмовився від віджета погоди, якби стандартний значок погоди на iPhone показував поточну температуру повітря. Це під силу навіть дешевим Xiaomi, а айфонам – ні. Ідея нагадувань взагалі, я вважаю, чудова. Ви можете легко провести по повідомленню і забути про нього, але значок, що змінює колір, точно кинеться в очі. Причому, поки ви не позначите завдання як виконане, він не змінить колір на нейтральний.

Кастомізація робочого стола в iOS 18

Імовірність появи анімованих іконок додатків в iOS 18 хоч і досить низька, але все ж таки є, але інші нововведення вже підтвердили відомі інсайдери, такі як Марк Гурман. У майбутньому оновленні iPhone ви зможете гнучко налаштовувати колір піктограм програм. Навіть якщо розробник створив лише одну піктограму, ви можете змінити колірну палітру через налаштування та насолоджуватися новим виглядом робочого столу вашого iPhone. Крім того, після встановлення iOS 18 з’явиться можливість розставляти іконки додатків у довільному порядку. Зараз вони стоять строго один за одним, але в наступній версії операційної системи для iPhone таких строгих обмежень не буде. Погодьтеся, якби всі ці нововведення з’явилися в iOS 18, робочий стіл на iPhone виглядав би зовсім інакше. Залишилося тільки дочекатися презентації Apple на WWDC 2024 10 червня, і тоді ми точно дізнаємося, чи піде Apple на ризик і дасть можливість створювати анімовані іконки додатків, а не просто розташовувати їх так, як вам хочеться, і змінювати колір.

Також читайте: Чекати на iPhone 16 Pro Max? Наскільки він буде кращим за iPhone 15 Pro Max за всіма параметрами

Прокрутка до верху