Головна » Чому фільм “Мадам Павутина” вийшов таким поганим: 5 проблем спін-оффу “Людини-павука”

Чому фільм “Мадам Павутина” вийшов таким поганим: 5 проблем спін-оффу “Людини-павука”

Чому фільм "Мадам Павутина" вийшов таким поганим (Фото: google)
Чому фільм “Мадам Павутина” вийшов таким поганим (Фото: google)

Незалежно від того, чи було це сюрпризом або підтвердженням підозр, мадам Павутина об’єктивно була провалом і невдахою.

Поганий прийом, швидше за все, був результатом багатьох факторів, таких як фундаментальні сюжетні рішення та зв’язок із і без того досить зіпсованою франшизою.

За весь період прокату «Мадам Павутина» зібрала в прокаті трохи більше 100 мільйонів доларів. З виробничим бюджетом близько 80 мільйонів доларів, Madame Web технічно не завдала Marvel жодних збитків.

Проте за тиждень прокату «Мадам Павутина» заробила трохи більше 15 мільйонів доларів, що склало 35% від загального прокату. При падінні доходів на 61% з першого по другий тиждень «Мадам Павутину» можна сміливо вважати фінансовим провалом і поганим фільмом.

Читайте також: Фільми про супергероїв 2024 року: Рейтинг очікувань

Чому фільм “Мадам Павутина” вийшов таким поганим?

«Мадам Павутина» виявилася критичним і фінансовим провалом, а довести її до такого жалюгідного стану допомогли наступні чинники.

Сама історія

Історія мадам Павутини, здається, загубилася в розмовах про інші помилки фільму. Але насправді сюжет фільму принципово поганий.

Фільм розповідає історію про те, як Кессі (Дакота Джонсон) осліпла і стала паралізованою (в неї влучив феєрверк, що вибухнув). Сюжет включає народження Пітера Паркера. Глядачам показують молодого дядька Бена.

Для фільму про те, як «її павутина пов’язує їх усіх», у якому є сцена, де Кессі бачить цю павутину, сюжетні моменти «Мадам Павутиння» просто не пов’язані між собою.

Кессі намагається врятувати трьох дівчат, які, на думку Єзекіїля Сімса, одного разу вб’ють його, чи дізнатися про її сили? Хто ці дівчата? Чому саме вони? Через такі речі сюжет здається випадковим і, як багато хто вже сказав, незв’язним.

По п’ятах Морбіус + сценаристи

Коли фільм оголошує, що його сценаристи – це та сама команда, яка створила фільм на основі тієї ж інтелектуальної власності, яка була настільки поганою, що буквально двічі провалилася (Морбіус), важко звинуватити людей у скептиці. «Мадам Павутина» довела, що ці скептики мали рацію.

Який би ігровий фільм не відбувався у всесвіті Людини-павука від Sony, слідував за абсолютною катастрофою, якою був Морбіус, він повинен був бути герметичним. Як мінімум, він повинен був перевершити низьку планку, встановлену Морбіусом. Рецепт успіху в цьому плані не передбачає повторного найму тих самих сценаристів.

Крім того, не допомогло те, що інтернет відразу ж почав нав’язувати інтерпретацію Морбіуса на горезвісний трейлер «Мадам Павутина», ще до виходу першого, не кажучи вже про те, що критики рознесли його вщент.

Відсутність пристрасті в акторів

Якщо актори у фільмі не захоплені тим, що роблять, фільм від цього постраждає. Пристрасть життєво важлива для фільму – вона привносить у проект серце, напругу та правдоподібність.

На жаль, схоже, що принаймні деякі з головних зірок «Мадам Павутини» не мали пристрасті до проекту, що робить його ще гіршим.

З огляду на той факт, що «Мадам Павутина» вийшла так близько до проекту Сідні Суїні «Омен». Непорочна», багато хто задавався питанням, чому Суїні взагалі вирішила знятися в «Мадам Павутині». Вона сказала, що для неї цей фільм “став будівельним блоком”, який дав їй важливі зв’язки в індустрії:

Для мене цей фільм став цеглинкою. Саме він дозволив мені налагодити зв’язки з Sony. Без мадам Павутини у мене не було б жодних зв’язків з тими, хто там приймає рішення… Все, що я роблю у своїй кар’єрі, я роблю не тільки для цієї історії, а й для стратегічних бізнес-рішень. Завдяки цьому я зміг продати “Кого завгодно, тільки не тебе”. Я зміг отримати «Барбареллу».

Хоча це був розумний кар’єрний крок для Суїні, її участь у «Мадам Веб» насправді мала мало спільного з самим фільмом.

Дакота Джонсон поділилася в інтерв’ю Bustle, що під час зйомок вона почала розуміти, що фільм був не зовсім тим, на що вона підписалася спочатку.

Іноді в цій індустрії ти підписуєшся на щось, і це одне. А потім, коли ти це робиш, це стає зовсім іншим, і ти такий: «Зачекай, що?».

Це не привід звинувачувати винних. Однак відсутність пристрасті у виконавців може підкреслити і без того слабкий сценарій, можливо, зробивши глядачів менш схильними до пристрасті.

Мало того, що це не відповідає коміксам, так ще й плює їм в обличчя

Madame Web, схоже, намагалася зробити фан-сервіс, але замість цього, можливо, просто розчарувала фанатів коміксів.

У рекламному ролику, який передував фільму, вказувалося, що персонажі Джулія Корнуелл, Аня Корасон і Метті Франклін проведуть час в образах своїх колег-супергероїв з коміксів.

Були показані кадри, на яких вони в костюмах супергероїв, що викликало очікування. Формально ці кадри були у фільмі, але лише у вигляді бачення майбутнього. Образ цих порівняно більш андеграундних жіночих персонажів кружляв перед носом фанатів, але лише для початку.

І це на додачу до жартів, які, можливо, були задумані як похмурі та іронічні, але не сподобалися шанувальникам коміксів. Наприклад, є момент, коли молодого Бена Паркера запитують: «У вас коли-небудь стріляли в Квінсі?». Це, звичайно, відсилання до подій майбутнього, коли в нього стрілятимуть у Квінсі, але багатьом це здалося сумним.

Невдалий час, ще гірший маркетинг

Незважаючи на те, що мадам Павутина навіть не в MCU, вона, безумовно, страждала від наслідків втоми MCU.

В останні пару років фанати відчули деяку перенасиченість контентом Marvel. Особливо це відчувається, коли якість фільму така ж низька, як у «Мадам Павутиння».

Недоліки «Мадам Веб» лише зміцнюють переконання багатьох у тому, що якість MCU погіршується зі збільшенням кількості, тоді як це домінує в дискусіях про супергероїв.

Трейлер фільму «Мадам Павутина» сумно відомий однією реплікою: «Він поїхав до Амазонки з моєю матір’ю, вона вивчала там павуків перед смертю».

Цікаво, що цієї репліки не було навіть у самому фільмі. Тим не менш, він відображає багато основних критичних зауважень, які люди висловлювали на адресу мадам Веб. Вони стверджують, що це зауваження здається вимушеним і невиправдано складним, і що може бути важко зрозуміти, чи варто сприймати його серйозно.

Але все ж деяким трейлер сподобався, і вони сподівалися, що новий фільм допоможе виправити пошкодження, завдані Морбіусом. Людям дуже сподобався візуал, а сюжет видався захоплюючим, хоч і трохи заплутаним.

Обидві ці реакції на трейлер лише погіршують враження від Madame Web для багатьох фанатів.

Ті, кому трейлер не сподобався або сподобався за іронією долі, можливо, очікували найгіршого, і багато рецензентів стверджували, що «Мадам Павутина» все одно була розчаруванням, незважаючи на такі низькі очікування. Ті, кому сподобався трейлер, можливо, прийшли з вищими очікуваннями, які розвіялися після перегляду самого фільму.

Чи продовжить Крейвен йти цим шляхом?

Всі ознаки вказують на майбутній фільм «Крейвен-мисливець», що йде по звивистих, спотикаючих слідах Морбіуса і мадам Веб.

Фільм був відкладений до грудня, і, що може бути ознакою зарозумілості з боку Sony, студія заявила, що це було зроблено для того, щоб люди могли дивитися його «знову і знову».

Крейвен переїхав на Різдво, тому що ми в захваті від нього, а Різдво – найкращий час для релізів, коли люди встигають повертатися в кіно знову і знову. Це стало справжнім відображенням того, як студія оцінила фільм. Ми не можемо дочекатися. Але це відмінний хід, який відображає враження від фільму.

Про це продюсер Метт Толмак розповів в інтерв’ю виданню Collider

Багато хто порівнює це з безславним перевиданням «Морбіуса», і можна стверджувати, що такий рівень довіри абсолютно незаслужений (принаймні, судячи з минулих фільмів).

Зрештою, це ще належить побачити в грудні цього року, коли «Крейвен-мисливець» вийде в кінотеатри.

Прокрутка до верху