Головна » Найкращі фільми про кохання: Добірка

Найкращі фільми про кохання: Добірка

Найкращі фільми про кохання (Фото: google)
Найкращі фільми про кохання (Фото: google)

Кохання – це явище таке різноманітне, що для кожної людини воно має свій власний смисл. Воно може бути чуттєвим, ніжним, першим, останнім, потужним, а іноді, на жаль, навіть руйнівним. Це безмежне джерело натхнення для творчих особистостей, які віддано присвячують цьому почуттю свої фільми, пісні, картини. Тема кохання завжди знаходить відгук у глядачів, адже це почуття знайоме та близьке кожному.

У цій статті Кіно Клуб зібрав найкращі фільми про кохання – від комедій до серйозних драм. У кожному з них притаманна своя чарівна історія – чуттєва і прониклива, яку можна переживати знову і знову разом з головними героями під час перегляду.

Читайте також: Добірка фільмів, на які варто звернути увагу після кінопремії “Оскар”

“Вічне сяйво чистого розуму” (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) 2004

IMDb: 8.3

Мішель Гондрі зняв дивовижну та захоплюючу романтичну драму. Джоел (Джим Керрі), замкнутий і сором’язливий, і Клементина (Кейт Вінслет), вільна духом і спонтанна, зустрічаються у поїзді. Схоже, це вперше, але насправді – не так. Вони забули один одного через процедуру стирання спогадів від спеціалізованої фірми.Фільм показує героїв у різних реальностях одночасно: теперішньому, минулому та спогаді про спогади. Вони блукають світом пам’яті і снів, шукаючи один одного. “Вічне сяйво чистого розуму” – це неординарний фільм про звичайних людей, які, як і ми всі, мають свої недоліки та бажання.

“Любовний настрій” (In The Mood For Love) 2000

IMDb: 8.1

Фільм про кохання, яке не судилось втілитися. Дія відбувається у 60-х роках в Гонконгу, де дві сімейні пари випадково стають сусідами у квартирі. Пан Чоу (Тоні Люн) працює у друкарні, а пані Чжань (Меггі Чун) – секретарка. Вони виявляють, що їхні партнери зраджують один одному. Чи можна виправдати зраду? Як би ви відреагували, дізнавшись про невірність вашого коханого?Відповіді на це питання у фільмі немає. Все побудовано на недомовленості, важливих дрібницях та найтонших деталях. “Любовний настрій” вражає пронизливою музикою, чарівними кадрами, бездоганними костюмами та відчуттям самотності.

“Вона” (Her) 2003

IMDb: 8.0

Цей фільм – метафора про стосунки чоловіка та жінки. Дія розгортається у недалекому майбутньому, де Теодор (Хоакін Фенікс), розлучившись з дружиною, знаходить утіху в розмовах з операційною системою, обладнаною штучним інтелектом. З часом він закохується в цю ОС, яка постає для нього ідеальним співрозмовником. Проте ця неординарна романтична історія може завершитися не так, як він очікував.

“Головою об стіну” (Gegen die Wand) 2004

IMDb: 7.9

Це історія про Його і Її. Їй – 20, йому – 40. Вони зустрілися у лікарні після спроби самогубства. Чи зможе молода бунтарка принести радість у життя вже засмученого чоловіка?

“Любов” (Amour) 2012

IMDb: 7.9

Це камерна драма про старість та кохання, яка отримала численні кінопремії. Жорж та Анна – викладачі музики на пенсії, які змушені стикнутися з незворотністю та втратою гідності.

“Реконструкція” (Reconstruction) 2003

IMDb: 7.4

Ця психологічна драма від датського режисера Крістофера Бое отримала кілька нагород, зокрема на Каннському кінофестивалі за найкращий повнометражний дебют. “Все це фільм. Все це конструкція. Але навіть при цьому стає боляче”, – глядач чує на початку стрічки, де режисер вибрав мозаїчний підхід до подій, представивши кілька версій того, що відбувається. Протягом усього фільму Бое нагадує нам, що ми дивимося кіно, створюючи ефект контрольованого сну, де глядач може продовжувати думати та аналізувати стосунки, показані на екрані, у своєму житті.У центрі сюжету – кохання у формі квадрата: фотограф Алекс та його дівчина Сімона, письменник Август і його дружина Амі, яка має напружені стосунки з чоловіком. Чи це зустріч на один вечір чи щось більше, початок або кінець? Фільм маніпулює сюжетом, але залишає глядача з сумнівами і роздумами. Відмінна музика, операторська робота та вишукана гра акторів створюють захоплюючий кінематографічний досвід.

“Прекрасна епоха” (La Belle Époque) 2019

IMDb: 7.4

Це захоплююче кіно про кохання, ностальгію та ілюзії світу від французького режисера Ніколя Бедоса. У центрі уваги – немолода пара в кризі: карикатурист Віктор та психотерапевтка Маріан. Вони різняться у поглядах на світ: Віктор – ностальгічний романтик, Маріан – прихильниця прогресу. Конфлікт між ними може призвести до розпаду шлюбу.Коли син дарує Вікторові можливість відтворити будь-який епохальний період, він обирає момент свого першого побачення з Маріан. “Прекрасна епоха” – це те, що глядач любить у французькому кіно: ностальгія, гумор, помірна мелодраматичність та вишуканість форми.

“Виживуть тільки коханці” (Only Lovers Left Alive) 2003

IMDb: 7.3

Єва – весела вампірша, яка віддає перевагу Марокко. Адам – замкнутий рокер із Детройта, який втомився від людей. Вони вічні коханці, однак відчувають себе самотніми. Усе змінюється, коли Єва дізнається, що Адам упав у депресію.Фільм Джима Джармуша показує, що протистояння суспільству може бути корисним, але лише до певної межі. “Виживуть тільки коханці” – це фільм про вічне кохання, де асоціації, філософські роздуми і розлогі діалоги створюють унікальний кінематографічний досвід.

“Лобстер” (The Lobster) 2015

IMDb: 7.2

Це символічна притча про кохання від Йоргоса Лантімоса. У світі, де емоції вигадали, а самотність заборонена, головний герой Девід потрапляє до системи, де кожен має знайти партнера протягом 45 днів, або буде перетворений на тварину.”Лобстер” – це пронизлива історія, яка поставлена в екстремальних умовах, де між чорним і білим немає півтонів. Фільм максимально холодний і тверезий, але при цьому романтичний та емоційний, змушуючи глядача задуматися про сутність кохання та людської природи.

“Любов” (Love) 2015

IMDb: 6.1

Ця епатажна кінострічка Гаспара Ное розповідає про сучасне кохання. Молода пара, художниця Електра і режисер Мерфі, зазнає кризу, коли залучає до свого життя третю особу. Фільм показує, як минуле впливає на сьогодення і як глибока фрустрація вибивається на поверхню.

Хоча діалоги не є сильною стороною фільму, візуальна мова Ное вражає своєю емоційністю та силує глядача пережити широкий спектр емоцій.

P.S. У фільмі є багато відвертих сцен, тому краще переглядати його згідно з власними вподобаннями.

Кожен з цих фільмів пропонує своє бачення кохання, демонструючи його різні аспекти та вплив на людське життя.

Прокрутити вгору