Головна » Нейромережа Copilot+ з’явилася в Windows 11: ОС сама покращує відео, малює без інтернету

Нейромережа Copilot+ з’явилася в Windows 11: ОС сама покращує відео, малює без інтернету

20 травня Microsoft провела свою презентацію, де показала нові функції Windows, пов’язані зі штучним інтелектом. Вони отримали назву Copilot+. Це сталося всього за кілька тижнів до WWDC 2024, де 10 червня Apple збирається показати нам macOS 15, в якій ШІ стане головним нововведенням. Найцікавіше, що Copilot+ може бути реалізований тільки на комп’ютерах зі спеціальним залізом, тому очікувати такого набору функцій у вигляді регулярного оновлення точно не варто.

Нейромережа Copilot+ з’явиться і в Windows 11. Зображення: blogs.microsoft.com

Крім Copilot+, на презентації показали передбачуваного «вбивцю» MacBook Air M3 з підвищеною автономністю. Давайте разом подивимося, які функції тепер з’являються на комп’ютерах з Windows і чи дійсно новий ноутбук від Microsoft може заткнути MacBook Air.

Нейромережа Copilot+ – Штучний інтелект у Windows 11

Copilot+ AI буде запущено восени 2024 року та стане частиною оновлення Windows 11 версії 24H2. Але Microsoft вирішила поширити його не на всі комп’ютери, на яких ця операційна система вже встановлена. Щоб Copilot+ з’явився на вашому пристрої, повинні бути дотримані дві дуже важливі умови: комп’ютер повинен використовувати процесор з нейронним блоком (NPU) і продуктивністю не менше 45 TOPS.

А тепер до найцікавішого. В даний час цій вимозі відповідає тільки один процесор на ринку – Qualcomm Snapdragon X. Тобто жоден комп’ютер на базі актуальних чипсетів Intel і AMD просто не буде підтримувати Copilot+, а значить, розраховувати на нього після релізу не варто. Що корпорація Майкрософт реалізувала в Copilot+, що висуває такі вимоги до апаратного забезпечення? Ось основні особливості нового ШІ:

  • Нагадаємо — комп’ютер записує все, що відбувається на екрані у фоновому режимі, і дозволяє повернутися в певний момент часу і побачити свою активність. Крім того, ви можете шукати необхідну інформацію в записі, а ШІ сам перенесе вас у момент, що цікавить;
  • Створюйте зображення та текст за допомогою Cocreator, не вдаючись до хмарних сервісів. Всі дії відбуваються на пристрої користувача;
  • Якість зображення та відео покращується завдяки Auto Super Resolution;
  • Доступна автоматична генерація субтитрів для будь-якого відео та їх переклад з однієї з 40 мов на англійську;
  • Windows Studio Effects має функцію швидкого налаштування, яка автоматично змінює умови освітлення та застосовує різні фільтри до відео.

Цікаві нові функції ШІ від Microsoft

Як бачите, функції дійсно цікаві. Однак немає жодної функції, яка з високою ймовірністю з’явиться в macOS 15 – це короткий переказ статей в інтернеті. Чесно кажучи, подивившись те, що показала Microsoft, у мене не було бажання повертатися до Windows 11 заради ШІ. Тепер нам потрібно подивитися, що покаже Apple. Ризикну припустити, що вимоги до заліза Купертіно будуть не такими жорсткими, і більшість нових функцій будуть доступні навіть на комп’ютерах з процесорами M1.

За допомогою функції «Пригадати» можна побачити, що ви робили на комп’ютері в певний день. Але чи є впевненість, що ця інформація нікуди не просочиться? Зображення: canalusb.cubadebate.cu

На даний момент у мене найбільше питань щодо функції Recall. Хоча Microsoft заявляє, що все буде зберігатися локально на пристрої користувача, ми знаємо, що словам великих корпорацій не можна довіряти. Інакше видалені фотографії не відновляться несподівано після оновлення. Як вам Copilot+ AI? Чекаєте чогось подібного на macOS?

Який ноутбук на Windows краще

Microsoft представила відразу два комп’ютери. Surface Pro праворуч з можливістю відстебнути клавіатуру. Зображення: Microsoft

Найцікавішою частиною презентації стала демонстрація нових комп’ютерів Surface Pro, які влучно порівняли з MacBook Air M3. Новий ноутбук від Microsoft отримав процесор Qualcomm Snapdragon X Elite з 12 ядрами CPU та 10 ядрами GPU. Якщо запустити на ньому тест Cinebench, то він покаже на 58% кращу багатопотокову продуктивність, ніж MacBook Air 15 M3 з 8 ядрами CPU і 10 ядрами GPU.

Компанія заявляє, що новий Surface Pro на 58% швидший за M3 MacBook Air. Зображення: cnet.com

Найцікавіше, що новий комп’ютер Microsoft коштує $1500, що на $200 дорожче за MacBook Air. Та й взагалі порівняння виглядає дивно. Чому б не взяти MacBook з процесором з аналогічною кількістю ядер? Наприклад, MacBook Pro M3 Pro. Так, він обійдеться дорожче, але можна було б показати реальну перевагу над комп’ютерами Apple. Або, швидше за все, його відсутність. Найсмішніше, що Microsoft також показала звичайний ноутбук Surface Laptop без консолі Pro. Але компанія не наважилася порівнювати їх безпосередньо. Цирк, і нічого більше.

Але за що Surface Pro однозначно варто похвалити, так це за автономність. 15 годин веб-серфінгу як у MacBook і до 22 годин відтворення відео. На 4 години довше, ніж на комп’ютерах Apple. Відмінний показник. З іншого боку, Microsoft не переконала мене змінити MacBook Air на їхній комп’ютер. Я очікую, що Apple зробить впевнений крок до ШІ в macOS 15.

Прокрутка до верху