Головна » Протести євреїв проти виступу Джонатана Глейзера: Деталі

Протести євреїв проти виступу Джонатана Глейзера: Деталі

Протести євреїв проти виступу Джонатана Глейзера (Фото: google)
Протести євреїв проти виступу Джонатана Глейзера (Фото: google)

Понад 450 голлівудських єврейських професіоналів опублікували відкритий лист, в якому засудили виступ режисера фільму “Зона інтересів” Джонатана Глейзера на церемонії вручення “Оскара”. До списку підписантів увійшли актриси:

  • Джуліанна Маргуліс;
  • Дебра Мессінг і Това Фельдш;
  • режисери Елі Рот і Род Лур’є;
  • продюсери Джеррі Гілберт;
  • Лоуренс Бендер;
  • Емі Паскаль і Шеррі Ленсінг.

Читайте також: Міні-серіали 2023 року, які варто обов’язково подивитися

Текст листа повторює конструкцію, використану Глейзером у своїй промові, що викликало бурю суперечок. Отримавши золоту статуетку, Глейзер заявив, що «відмовляється використовувати єврейство та Голокост для виправдання окупації», маючи на увазі ізраїльсько-палестинський конфлікт. У відповідь автори відкритого листа заявляють: «Ми не дозволяємо використовувати наше єврейство для прирівнювання нацистського режиму, який хотів знищити людську расу, до ізраїльської нації, яка прагне уникнути власного знищення».

“Використання слова “окупація” для опису того, як корінне єврейське населення тисячоліттями захищало свою батьківщину, право на яку було визнано Організацією Об’єднаних Націй, є спотворенням історії”, – йдеться в листі. «Це надає ваги сучасному кривавому наклепу, який розпалює ненависть до євреїв у всьому світі, у Сполучених Штатах і в Голлівуді».

Передумови

Як повідомляє Variety, виступ Глейзера викликав суперечки в кулуарах Голлівуду. Багато кінематографістів не готові публічно висловлюватися проти сказаного режисером, але засуджують його слова в приватних розмовах. Однак на церемонії вручення «Оскара» промову зустріли оплесками. Зірка серіалу “Дивні дива” Бретт Гелман, який також підписав листа, каже, що Глейзер “навіть не думала про те, як євреї відреагують на його промову, на оплески, які він отримав, на червоні значки (деякі з гостей церемонії підтримали ініціативу Actors4CeaseFire, одягнувши червоні значки з долонею з серцем всередині – ред.). , незважаючи на те, що про наших заручників ніхто не говорив, а це просто неймовірно боляче. Я був шокований, що люди вирішили мовчати тієї ночі».

Режисер Джонатан Якубович, автор фільму про Голокост «Опір», каже, що «якби Ізраїль існував у 1930-х і 1940-х роках, Аушвіца б не існувало».

«Пан Глейзер використовував пам’ять жертв газових камер для нападу на тих, хто намагався врятувати тих, хто пережив Голокост, та їхні сім’ї з полону та сексуального рабства», – сказав Якубович. «Важливо закликати до миру, ми всі цього хочемо. Але в цьому конфлікті дезінформація затягує війну. І його коментарі, на жаль, дають аргументи пропагандистській мережі, зацікавленій у затягуванні війни, щоб демонізувати єврейський народ».

Раніше слова Глейзера не підтримав мільярдер Лен Блаватник, який був виконавчим продюсером фільму “Зона інтересів”, заявивши, що повністю підтримує Ізраїль. Пізніше інший продюсер фільму Денні Коен заявив, що “категорично не підтримує” Глейзера.

«Моя підтримка Ізраїлю беззастережна», – сказав він.

Він також додав, що війна в Газі «є відповідальністю ХАМАСу, геноцидної терористичної організації, яка продовжує утримувати та ґвалтувати заручників, і яка використовує тунелі не для захисту мирних жителів Гази, а для того, щоб сховатися, дозволяючи палестинцям помирати».

Прокрутити вгору