Головна » Акторський шлях Енн Гетевей: Від “Щоденників принцеси” до “Диявола носить Prada”

Акторський шлях Енн Гетевей: Від “Щоденників принцеси” до “Диявола носить Prada”

Акторський шлях Енн Гетевей: Від "Щоденників принцеси" до "Диявола носить Prada" (Фото: google)
Акторський шлях Енн Гетевей: Від “Щоденників принцеси” до “Диявола носить Prada” (Фото: google)

Мати Енн Гетевей, акторка, відома спільно з дочкою завдяки фільму “Щоденники принцеси”, не досягла такого ж успіху в акторській сфері. Батько Енн був серйозним адвокатом, а мати, актриса, не підтримала бажання дочки стати актрисою. Таким чином, Енн довелося самостійно пробиватися до Голлівуду, а вже в 30 років здобула “Оскар” за роль у “Знедолених”, роль якої колись виконувала її мати.

Сьогодні Кіно Клуб склав список з 7 фільмів, де варто насолодитися грою Енн Гетевей. Оберіть жанр за власним смаком та приєднуйтеся до перегляду!

Рекомендації Кіно Клубу: Рейтинг найдорожчих акторів 2023 року за підсумками Forbes

Акторський шлях Енн Гетевей:

“Щоденники принцеси”

Першим фільмом, де світ познайомився з Енн Гетевей, стала “Щоденники принцеси”. У цій стрічці вона зобразила просту, але вперту школярку Міа Термополіс із Сан-Франциско, яка раптово стає принцесою в Дженовії, вигаданій європейській державі. Її натуральна гра надала фільму особливий шарм та чарівність.

Трейлер

Примітка: Інтрига “Щоденників принцеси” зачаровує глядачів, а героїня Гетевей переживає події не менше, ніж у “Римських канікулах” чи “Королі Ральф”. Хоча фільм може бракувати глибини, її характер додає йому особливого виразу.

“Горбата гора”

Після успіху у “Щоденниках принцеси”, Енн Гетевей здивувала глядачів новим образом – харизматичною ковбойшею у фільмі “Горбата гора”. Ця картина розповідає про складне кохання двох ковбоїв-пастухів у 60-х роках минулого століття.

Трейлер

Гетевей вразила глядачів своєю грою, хоча її роль не була в центрі уваги. Її виступ в цьому фільмі став однією з ключових точок її кар’єрного зростання.

“Диявол носить Prada”

Якщо ви тужите за серединою нульових, “Диявол носить Prada” точно припаде до вашого смаку. Цей фільм не тільки про моду та диявольство, але й про виживання в жорстких корпоративних умовах та збереження власної гідності.

Енді (Гетевей), розумна та працьовита молода жінка, приїжджає до Нью-Йорка і отримує роботу помічниці Міранди Прістлі (Меріл Стріп), суворої головної редакторки провідного журналу про моду. Її завдання включають неможливі виклики, але Енді демонструє свої таланти, працюючи на цьому вимогливому місці протягом року.

Трейлер

“Рейчел виходить заміж”

Енн Гетевей вражає своєю автентичністю у ролі Кім у фільмі “Рейчел виходить заміж”. Коли Кім залишає реабілітаційний центр, щоб взяти участь у весіллі своєї сестри, вона стикається з труднощами у спілкуванні з родиною, особливо з матір’ю, яка не втомлюється нагадувати про минулі образи. Енн Гетевей вдало передає внутрішні конфлікти героїні, її рішучість та сильні емоції, зокрема обурення та злість.

Сцени суперечки з матір’ю та поїздки Кім на автомобілі є вражаючими моментами фільму. Гетевей вражає своїм акторським майстерством у виконанні цього образу, завдяки чому отримала номінацію на престижну кінопремію “Оскар”. Акторка з великим ентузіазмом зайнялася цим проектом, прочитавши сценарій без перерв, та демонструє глибоке почуття до ролі, що стало ключовим етапом у її акторській кар’єрі.

Трейлер

“Кохання та інші ліки”

П’ять років минуло з моменту “Горбатої гори”, і Енн Гетевей разом з Джейком Джилленголом знову з’єдналися на знімальному майданчику. Їхні стосунки стали основною темою у цьому фільмі, який виходить за межі звичайного мелодраматичного сюжету. Історія розповідає про Джеймі (Джилленгола), ловеласа та хитруна, який, втративши роботу, стає настирливим агентом з продажу нових ліків. Його шлях перетинається з Меггі (Гетевей), чарівною дівчиною, у якої діагностована хвороба Паркінсона.

Меггі, незважаючи на хворобу, не є патетичною. Гетевей майстерно розкриває її персонаж, демонструючи новий аспект своєї акторської майстерності. У фільмі Енн не тільки не соромиться фізично оголюватися, але це “оголення” має велике значення як у сенсовому, так і в мистецькому аспектах. В кінці кінострічки акторка вдало вплітає цей аспект у сюжет, зробивши його ключовим елементом фільму.

Трейлер

“Темний лицар повертається”

Коли Енн Гетевей долучилася до кастингу “Темного лицаря повертається”, їй не відомо було, що вона пробується на роль Жінки-кішки. У цьому епічному завершенні трилогії Крістофера Нолана вона створила неперевершений образ.

Трейлер

У порівнянні з образом Жінки-кішки, що зобразила Мішель Пфайффер у “Бетмені повертається”, Гетевей вражає своєю природністю та вишуканістю. Її сексуальність виражена не агресивно, але спокусливо. Гетевей майстерно передає гнучкість та елегантність Жінки-кішки, додаючи власний, унікальний шарок.

Підготовка до ролі для акторки була вимогливою – вона подвоїла фізичні навантаження та вклала величезні зусилля у навчання. Вона навіть вивчала фільми з участю Хеді Ламарр, щоб ідеально утілити образ Жінки-кішки. Ця роль стала ключовим моментом у кар’єрі акторки, принісши їй славу та визнання.

“Знедолені”

Серія фільмів з Енн Гетевей – справжня кіноподорож, і “Знедолені” – обов’язковий для перегляду для будь-якого шанувальника актриси, незалежно від того, чи є він прихильником кіномюзиклів. Ця екранізація роману Віктора Гюго вважається однією з найкращих кіномюзиклів 21 століття, конкуруючи з класичними шедеврами жанру, такими як “Вестсайдська історія” 1961 року та “Волосся” 1979 року.

Енн Гетевей виконує роль, що робить ваше серце розбите на найдрібніші шматочки – і це не завдяки надприродній чарівності героїні. Акторці дісталася найтрагічніша роль у цій історії – нещасної Фонтін. Знущана і викинута з роботи на фабриці, вона змушена торгувати своїм тілом, не залишаючи надії на краще майбутнє. Фонтін має дочку, яку вона колись народила від жорстокого коханця. Козетта, її маленька дочка, живе з людьми, які її не люблять, і тим не менше, Фонтін продовжує відправляти їм гроші, вірячи в те, що вони ставляться до її доньки по-людськи. Гетевей вдало передає усю складність життя та трагедії Фонтін, а найемоційніші моменти залишаться у пам’яті глядача.

Трейлер

Отримавши роль Фонтін (за яку вона отримала “Оскар”), Енн визнала, що не впевнена, чи вже вистатньо “дозріла” для героїні, але вже вважає себе “занадто старою” для образу Козетт.

Енн Гетевей – талановита та різнобічна акторка, чия майстерність вражає своєю різноманітністю та глибиною. Від “Щоденників принцеси” до “Знедолених” та “Темного лицаря повертається”, вона демонструє вражаючу акторську майстерність та здатність втілювати в життя різні образи, від емоційних до фізично виснажливих.

Ці фільми представляють лише кілька перлин у кар’єрі Енн Гетевей. Оберіть свій улюблений жанр та насолоджуйтеся глядацьким досвідом!

Прокрутити вгору