Головна » Бенедикт Камбербетч: Біографія та Фільмографія

Бенедикт Камбербетч: Біографія та Фільмографія

Бенедикт Камбербетч: Біографія та Фільмографія (Фото: google)
Бенедикт Камбербетч: Біографія та Фільмографія (Фото: google)

Бенедикт Тімоті Карлтон Камбербетч народився 19 липня 1976 року в Лондоні, Великобританія. Його батьки, Тімоті Карлтон і Ванда Вентхам, були відомими акторами, що вплинуло на рішення Бенедикта обрати акторську кар’єру. Камбербетч отримав освіту у престижних школах, зокрема в “Harrow School”, де він почав проявляти свої акторські здібності.

Після закінчення школи, Бенедикт вивчав драму в Манчестерському університеті, а потім продовжив навчання в Лондонській академії музики та драматичного мистецтва (LAMDA), де завершив магістерську програму з акторської майстерності.

Читайте також: Тео Джеймс: Біографія та фільмографія

Кар’єра

Камбербетч почав свою кар’єру з театру, з’являючись у численних постановках, включаючи класичні ролі в “Гамлеті” та “Франкенштейні”. Однак справжню славу йому принесла роль у телесеріалі “Шерлок”, де він зіграв сучасну версію легендарного детектива Шерлока Холмса.

Фільмографія

Телебачення

  • Шерлок” (2010-2017): Камбербетч здобув міжнародне визнання за роль Шерлока Холмса у цій сучасній адаптації творів Артура Конана Дойла. Його виконання було високо оцінено критиками і глядачами, а серіал став культовим.

Кіно

  • “Спокута” (2007): Одна з перших значущих ролей Камбербетча у великому кіно, де він зіграв Пола Маршалла.
  • “Шпигун, вийди геть!” (2011): У цьому шпигунському трилері Камбербетч зіграв роль Пітера Гіллема, помічника Джорджа Смайлі, якого зіграв Гарі Олдман.
  • “12 років рабства” (2013): У цьому біографічному драматичному фільмі Камбербетч зіграв Вільяма Форда, власника рабів з доброю вдачею.
  • “Гра в імітацію” (2014): За роль Алана Тьюрінга, британського математика та криптографа, Камбербетч отримав численні нагороди та номінації, включаючи номінацію на “Оскар”.
  • Доктор Стрендж” (2016): Камбербетч увійшов у кінематографічний всесвіт Marvel у ролі доктора Стівена Стренджа, нейрохірурга, який стає магічним супергероєм. Він також зіграв цю роль у численних продовженнях та інших фільмах MCU.
  • “Сила собаки” (2021): У цьому психологічному вестерні Камбербетч зіграв роль Філа Бьорбенка, отримавши численні похвали за своє виконання.

Нагороди та визнання

Бенедикт Камбербетч отримав багато нагород та номінацій за свої ролі. Він був номінований на премію “Оскар” за найкращу чоловічу роль за фільм “Гра в імітацію” і отримав численні премії BAFTA, “Золотий глобус” та “Еммі” за свою роботу в “Шерлоці” та інших проєктах.

Особисте життя

У 2015 році Камбербетч одружився на Софі Хантер, театральній режисерці. У подружжя є троє дітей. Камбербетч активно займається благодійністю і підтримує кілька фондів та ініціатив, зокрема тих, що стосуються прав людини і допомоги біженцям.

Бенедикт Камбербетч – один з найвизначніших акторів свого покоління, відомий своєю майстерністю перевтілення в різні ролі. Його талант і праця зробили його улюбленцем як критиків, так і глядачів по всьому світу. Залишається чекати нових видатних робіт від цього талановитого актора.

Прокрутка до верху