Головна » Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав “Оскар” як найкращий документальний повнометражний фільм

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав “Оскар” як найкращий документальний повнометражний фільм

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав "Оскар" (Фото: AP Photo/John Locher)
Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав “Оскар” (Фото: AP Photo/John Locher)

Новини кіно: Стрічка “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова удостоїлася кінопремії “Оскар 2024” у категорії “Найкращий документальний повнометражний фільм”. Це історична перемога для України, оскільки це вперше, коли український фільм отримав таку престижну нагороду на церемонії “Оскар”.

Під час свого виступу Мстислав Чернов промовив різке та вражаюче звернення.

Я вдячний. Але, напевно, я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, — щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — сказав Чернов.

Ці слова викликали потужну реакцію аудиторії.

Відзначивши перемогу, режисер виразив подяку:

“Отже, дякую всім. Дякую Україні! Слава Україні!”, – додав режисер.

Аудиторія стоячи аплодувала Чернову.

Фільм «20 днів у Маріуполі»: Що відомо

Фільм “20 днів у Маріуполі” цікавий не лише своєю перемогою на “Оскарі”, але й своєю історією. Це документальний твір Мстислава Чернова про блокаду Маріуполя російськими військами у лютому-березні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Фільм був створений у 2023 році у співпраці з Associated Press та Frontline. Важливою складовою фільму є інтерв’ю з учасниками подій, які діляться своїми переживаннями та враженнями. Це робить стрічку ще більш автентичною та природною, допомагаючи глядачам поглибити своє розуміння ситуації.

Прем’єра стрічки відбулася на фестивалі незалежного кіно у США “Санденс”, де отримав приз глядацьких симпатій.

Після цього “20 днів у Маріуполі” отримав премію BAFTA та номінацію на “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою. Фільм також визнаний Гільдією режисерів Америки за видатні режисерські досягнення у документальному кіно.

На сьогодні фільм зібрав понад 20 нагород та 40 номінацій, ставши найуспішнішим українським документальним фільмом.

Офіційний трейлер

Джерело: https://novyny.top/suspilstvo/film-20-dniv-u-mariupoli-otrymav-oskara/

Прокрутити вгору