Головна » Найочікуваніші українські фільми цієї весни

Найочікуваніші українські фільми цієї весни

Найочікуваніші українські фільми цієї весни (Фото: google)
Найочікуваніші українські фільми цієї весни (Фото: google)

Нові українські фільми: Ця весна в кінотеатрах обіцяє бути особливою для шанувальників українського кіно. З великим нетерпінням ми чекаємо на зустріч із захоплюючими історіями, які розповідають про різноманітні аспекти нашої культури, історії та сучасності. У цій статті ми поговоримо про кілька найочікуваніших українських фільмів, які варто обов’язково переглянути.

“Смак свободи”

Вже в прокаті

Для тих, хто шукає невимушену і затишну сімейну історію, “Смак свободи” стане ідеальним вибором. У центрі сюжету – молода кулінарна майстриня Варя (Ірина Кудашова), яка вирушає на пошуки себе у Львові. Її чекають не лише кулінарні експерименти та романтичні пригоди, але й знайомство з загадковою Ольгою Франко, яке змінить Варине життя назавжди.

У фільмі глядачі знайомляться з важливою постаттю української культури – Ольгою Франко, дослідницею стародавньої української кухні та авторкою книги “Перша українська загально-практична кухня” (1929). Роль Ольги Франко втілила актриса Ірма Вітовська, а також у фільмі знялися Римма Зюбіна, Костянтин Темляк, Томаш Собчак.

Офіційний трейлер

“20 днів у Маріуполі”

Вже в прокаті

“20 днів у Маріуполі”, що вийшов у кінотеатрах, став першим українським фільмом, нагородженим “Оскаром” у категорії “найкращий документальний фільм”. Ця стрічка розповідає про облогу та окупацію Маріуполя російськими військами. Зйомки відбувалися навесні 2022 року, коли команда Associated Press, включаючи лауреата Мстислава Чернова, опинилася в оточеному місті. Фільм став важливим свідченням подій, які стали символами війни, такими як смерть дітей, масові поховання та інші страхіття.

Офіційний трейлер

“Я, “Побєда” і Берлін”

В прокаті з 13 березня

“Я, “Побєда” і Берлін” – це екранізація повісті Кузьми Скрябіна 2006 року, дія якої відбувається у 1990-х. Фільм розповідає про пригоди музиканта Кузьми, який вирушає зі своїм другом до Берліна, сподіваючись обміняти стару “Побєду” на “Мерседес”. У головних ролях – Іван Бліндар та режисер Олег Ряшин.

Офіційний трейлер

“Я і Фелікс”

В прокаті з 11 квітня

Один з найочікуваніших фільмів цього року – дебют Ірини Цілик, яка є і режисеркою, і письменницею. Ця драма дорослішання розповідає про життя Ольги та її сина Тимофія в провінційному містечку України в 1990-ті роки. Їхнє життя змінюється, коли до родини приходить Фелікс. У ролях – Анастасія Карпенко та Юрій Іздрик.

Офіційний трейлер

“Ти мене любиш?”

В прокаті з 16 травня

Ще одна стрічка, що переносить нас у 1990-ті роки, розповідає історію 17-річної Кіри, яка шукає себе у Києві після отримання незалежності. Це історія дорослішання, кохання та пошуку ідентичності. У головних ролях – Карина Химчук.

Офіційний трейлер

Не пропустіть ці захоплюючі українські фільми цієї весни у кінотеатрах!

Джерело: https://vogue.ua/article/culture/kino/5-nayochikuvanishih-ukrajinskih-filmiv-ciyeji-vesni-55031.html

Прокрутити вгору