Головна » Новий M4 iPad Pro потужніший за торішній MacBook Pro

Новий M4 iPad Pro потужніший за торішній MacBook Pro

Чи дійсно новий M4 iPad Pro може зрівнятися за продуктивністю з MacBook Pro? Зображення: macrumors.com

Минулого тижня Apple провела свою першу презентацію у 2024 році. Компанія показала нам нові iPad Air, iPad Pro, Apple Pencil Pro та клавіатуру Magic Keyboard. Все, звичайно, дорого, але це робить його ще більш бажаним. Однак не всі звернули увагу на те, що iPad Pro отримав не процесор M3, як в поточній лінійці MacBook, а відразу M4. Цим рішенням Apple, з одного боку, дуже все переплутала, а з іншого – дійсно наштовхнула себе на думку. Особливо, якщо Купертіно вирішив оновлювати свої найдорожчі планшети кожні два роки.

Саме тому можна сміливо припустити, що новий iPad Pro 2024, швидше за все, затьмарить базові MacBook Air M3 та MacBook Pro M3 за продуктивністю. Але поки що це лише припущення. Давайте розберемося, як це все виглядає на практиці.

Порівняння процесорів Apple

Відразу після виходу нових iPad автор AppleInsider.ru Герман Вологожанін зробив дуже ретельний огляд процесора M4 від нового iPad Pro і порівняв його з іншими чіпсетами Apple. Якщо розглядати M4 тільки за кількістю ядер і транзисторів, розміщених на чіпі, то новий чіп Apple дійсно буде найпотужнішим з усіх базових процесорів, тобто тих, які не мають в назві додаткових консолей у вигляді Pro, Max або Ultra.

Процесор M4 дозволить планшету взаємодіяти з ШІ в iPadOS 18. Зображення: apple.com

Але це лише сухі характеристики чіпсетів, які не дадуть пересічному покупцеві їжі для роздумів. Набагато цікавіше подивитися на результати синтетичних тестів. Саме в них можна зрозуміти, як поводиться процесор під навантаженням і наскільки сильно він падає продуктивності в разі нагрівання. Якраз iPad Pro з 10-ядерним M4 нещодавно пройшов через бенчмарк Geekbench 6. Планшет набрав 3695 балів в одноядерному режимі і 14 550 в багатоядерному. Тепер давайте порівняємо їх з іншими процесорами компанії:

ПроцесорОдноядерний тестБагатоядерний тест
М122728208
М225409360
M2 Pro265114295
M2 Max280214800
A17 Pro29087234
М3308711702
М3 Pro311215286
M3 Max312820957
М4369514550

Як бачимо, припущення про те, що iPad Pro з процесором M4 стане потужнішим за деякі MacBook, виявилися безпідставними. За результатами Geekbench 6, в одноядерному тесті він випереджає навіть MacBook з чипсетом M3 Max, а в багатоядерному тесті лише трохи поступається M2 Max. Причому розрив між останніми становить всього 250 балів, що не є серйозним значенням. Так, навіть з відносно недавнім M3 Pro процесор M4 втрачає лише 736 балів. При цьому на боці MacBook Pro є активна система охолодження з кулерами, що дозволяє процесору набагато довше перебувати під серйозним навантаженням.

Чи нагрівається iPad Pro M4

До речі, судячи з усього, Apple зрозуміла, що новий iPad Pro 2024 буде дуже сильно нагріватися при серйозному навантаженні, що може серйозно знизити продуктивність планшета, і повністю переробили систему охолодження. Напевно ви пам’ятаєте, що iPad Pro M4 був найтоншим продуктом Apple. Його товщина склала всього 5,1 мм для моделі з 13-дюймовим екраном. Природно, в мережі відразу припустили, що його спіткає доля iPhone 6 Plus, який легко загинався в задніх кишенях його джинсів.

iPad Pro став найтоншим пристроєм від Apple. Крім того, в ньому довелося переробляти систему охолодження. Зображення: 9to5mac.com

Однак, як повідомляє 9to5Mac, Apple змінила внутрішню структуру компонентів, сформувавши додаткове ребро по центру задньої панелі планшета, що значно підвищило його жорсткість. Крім того, на корпус додані графітові листи, а в логотипі Apple використовується мідь на задній панелі. У сукупності всі ці рішення дозволяють забезпечити на 20% краще розсіювання тепла, яке є в M2 iPad Pro. Отже, майже ніщо не заважає iPad Pro 2024 показати чудову продуктивність.

Найцікавіше, що хоча Apple позиціонує свої найдорожчі планшети як пристрої для роботи, програмного забезпечення для них все одно не вистачає. Так, компанія випустила Final Cut Pro для iPad, є Photoshop і деякі інші програми, але цього все одно недостатньо для повноцінної заміни MacBook або комп’ютера на Windows. З іншого боку, на цьому iPad з процесором M4 ви точно зможете грати в консольні ігри, не турбуючись про будь-які лаги, глюки та лаги. Ви можете приємно провести час у Death Stranding або ганятися за зомбі в Resident Evil.

Мені вдалося поспілкуватися з відеооператором, який займається професійним відеомонтажем. Людина спробувала перейти на iPad, так як він здавався йому ідеальним варіантом для роботи в дорозі. Однак взаємодіяти з часовою шкалою на сенсорному екрані виявилося дуже незручно, а якщо підключити до планшета мишку, то вона перестане бути планшетом. Тепер iPad Pro з процесором M2 є для нього приліжковим гаджетом, щоб дивитися фільми і ритися в соціальних мережах. Як ви думаєте, чи потрібна така продуктивність для iPad Pro?

Прокрутити вгору