Головна » ШІ в iOS 18: які функції вашого iPhone працюватимуть по-новому?

ШІ в iOS 18: які функції вашого iPhone працюватимуть по-новому?

ШІ в iOS 18: велика кількість дійсно крутих функцій. Зображення: cnet.com

Хоча до презентації iOS 18, яка відбудеться в рамках WWDC 2024, залишилося ще трохи менше місяця, вже відомо, що в новій операційній системі для iPhone та інших його пристроїв Apple зосередиться на інтеграції штучного інтелекту. Він буде прив’язаний до більшості нових функцій, які повинні зробити гаджети компанії ще зручнішими та залучити нових клієнтів.

Зовсім недавно стало відомо, що Apple уклала угоду з OpenAI і тепер ChatGPT з’явиться на iPhone. Однак поки невідомо, куди Apple збирається його інтегрувати. Але вже зрозуміло, які функції, пов’язані зі штучним інтелектом, з’являться у вбудованих додатках. Деякі з них дійсно можуть здивувати.

Диктофон на iPhone

В iOS 18 Apple збирається наполегливо працювати з додатком Voice Recorder. В даний час в ньому можна створювати записи і додавати їх в міру необхідності в інші програми. У вас немає жодних додаткових налаштувань або функцій. Найпростіше і примітивне застосування. Однак у наступному великому оновленні ОС для iPhone все може кардинально змінитися. Apple збирається зробити диктофон дійсно розумним. По-перше, він зможе перевести створені записи в текст. При бажанні його можна скопіювати в текстовий редактор і продовжити роботу з ним.

Друга його особливість безпосередньо пов’язана з першою. Як тільки додаток згенерує текстову розшифровку запису, її можна прослухати, і текст відобразиться на екрані, як в караоке або сучасних музичних сервісах: будь-яке слово, сказане диктором, підсвічується на екрані iPhone. Ви можете швидко прокрутити сторінку до потрібного місця і почати слухати саме з того моменту, який для вас важливий або цікавий.

Але навіть тоді Apple не зупинилася на досягнутому і вирішила додати ще одну круту функцію в диктофон на iPhone. Щоб уникнути необхідності прослуховувати весь запис, який ви створили з нуля, ви можете натиснути одну кнопку, і програма надасть вам короткий огляд того, що він містить. Студенти вже підготувалися до того, що лекції вже не можна слухати і не писати. Він увімкнув запис і спав у задньому ряду. А потім отримав готову текстову розшифровку та резюме. Це просто топ. У студентські роки про таке можна було тільки мріяти.

Програма «Нотатки» на iPhone

Нарешті з’явиться привід використовувати нотатки на iPhone. Зображення: macrumors.com

iOS 18 не обійде стороною програму «Нотатки». Якщо раніше можна було створити запис в диктофон і вставити його в Нотатки, то в новій версії операційної системи для iPhone це можна зробити прямо з Нотатки. До речі, оскільки диктофон буде інтегрований в цю програму, всі його функції також стануть доступні користувачам. Наприклад, ви зможете отримати текстову розшифровку будь-якого голосового запису в програмі «Нотатки». Тут же з’явиться функція короткого переказу. Вона буде працювати не тільки з голосом, але і з текстом. Наприклад, якщо ви довго робите нотатки і виходить великий документ, то вам не доведеться перечитувати його з самого початку.

Досить натиснути одну кнопку, і додаток вибере всі ключові моменти і відобразить їх на вашому екрані в зручному форматі. Велике питання полягає в тому, з якими мовами працюватимуть усі ці функції. Є надія, що якщо Apple зробить ставку на можливості ChatGPT, то ми отримаємо російську мову, але я давно перестав вірити в казки і раджу зробити те ж саме. На першому етапі не варто очікувати російських за ці фішки. Напевно, це буде англійська, німецька, французька, а без китайської нікуди. Для Apple це один із ключових ринків, і вони точно не мають наміру втрачати там продажі через відсутність ШІ в айфонах.

Що вмітиме Siri на iPhone

Хоча користувачі очікують, що Apple інтегрує ChatGPT в Siri, щоб зробити голосового помічника набагато розумнішим, компанія не планує йти цим шляхом. Вся справа в тому, що в Купертіно такий крок вважається не більше ніж іграшкою для власників айфонів. Вони на деякий час будуть використовувати генерацію різних даних, а потім забудуть про цю функцію. Ось чому Apple прагне зробити кожну функцію, пов’язану зі штучним інтелектом, дійсно корисною. Наприклад, в iOS 18 Siri зможе аналізувати вміст екрана iPhone в додатку «Повідомлення». Якщо ви отримаєте промокод на знижку, помічник скопіює його і запропонує запустити програму, де його можна застосувати.

Або, коли у вас з’явиться контакт, вам просто потрібно сказати Siri, щоб вона записала номер у вашу телефонну книгу. Помічник зможе розпізнати номер та ім’я в повідомленні та створити новий контакт, з яким запропонує виконати різні дії. До речі, якщо вам пощастило користуватися iMessage, то у вас буде можливість отримати вміст текстових або голосових повідомлень. Сподіваюся, що цю функцію можна буде поширити і на інші месенджери. Не забувайте, що подібна функція з’явиться і в браузері Safari. Так що в найближчому майбутньому вам не знадобляться сторонні браузери для швидкого вивчення довгих статей в інтернеті.

Основні моменти презентації Apple: оприлюднено нові пристрої

Прокрутити вгору