Головна » Вийшов трейлер фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

Вийшов трейлер фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

Вийшов трейлер фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман" (Фото: google)
Вийшов трейлер фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” (Фото: google)

20 березня 2024 року світ побачив офіційний трейлер художньої драми “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”, що розповідає захопливу історію українських письменників доби “розстріляного відродження”.

Читайте також: Український фільм “Я, Побєда і Берлін” вийшов у кінотеатрах: Огляд кінострічки

Сюжет

Сюжет фільму, який ґрунтується на реальних подіях, розгортається у 1927 році в Радянській Україні. Під диктатурам Сталіна у Харкові зведено кооперативний будинок “Слово”, де оселяються найвидатніші українські літератори. Вони стають частиною експерименту, метою якого є формування нового типу радянського письменника та повний контроль над творчим процесом для створення єдиного художнього методу соціалістичного реалізму. Однак не всі письменники готові служити культу Сталіна. У мить непопереднього інтриги до будинку “Слово” приходить молодий письменник Володимир Акімов. Хто він насправді? Це загадка, яку ніхто не може розгадати. Але з його появою починають розгортатися події, які додали цьому будинку таємничості, про яку мовчать його стіни.

Офіційний трейлер

Головні ролі та творці

У фільмі головні ролі виконують Дмитро Олійник (Володимир Акімов), В’ячеслав Довженко (Микола Хвильовий), Ніна Набока (тьотя Варя), Марина Кошкіна (Галя), а також Станіслав Сукненко (Лесь Курбас), Юрій Одинокий (Мерер), Валерія Ходос (Рая Троянкер), Андрій Май (Володимир Сосюра), Юлія Чепурко (Марія Сосюра), Костянтин Темляк (Павло Тичина) та Геннадій Попенко (Михайль Семенко).

“Цей проект став для нас великим викликом, над яким ми працювали понад 10 років. Це була довга і складна подорож, щоб повернути в історію письменників “розстріляного відродження”. Спочатку ми створили документальний фільм “Будинок “Слово”, який вже 8 років тому вразив глядачів та відкрив їм цілий світ української культури та імена забутого українського письменства 20-30 років”, – розповів режисер та співавтор сценарію Тарас Томенко.

Світова та українська прем’єра

Художня драма “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” була знята у 2021 році, а її світова прем’єра відбулась на 37-му Варшавському кінофестивалі того ж року в рамках міжнародної конкурсної програми. Фільм також був представлений на міжнародних кінофестивалях у Німеччині, Ірландії, США, Косово та Україні.

Прес-служба B&H film distribution повідомила, що український прокат фільму розпочнеться 9 травня 2024 року.

Джерело: https://www.unian.ua/lite/kino/budinok-slovo-neskincheniy-roman-treyler-i-data-vihodu-filmu-video-12578778.html

Прокрутити вгору