Головна » 21-й Міжнародний кінофестиваль “Docudays UA” 2024

21-й Міжнародний кінофестиваль “Docudays UA” 2024

21-й Міжнародний кінофестиваль "Docudays UA" 2024 (Фото: google)
21-й Міжнародний кінофестиваль “Docudays UA” 2024 (Фото: google)

21-й Міжнародний Кінофестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує глядачів у захопливу подорож у світ документального кіно. Цього року фестиваль присвячений не лише актуальним питанням прав людини, а й викликам, що стоять перед сучасним світом.

Дата: 31 травня – 9 червня 2024 року

Тема: “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя”

“Ми обрали довгу, сповнену протиріч назву, яка пригадує, помиляється, трохи іронізує, досліджуючи сама себе. В Україні вона стала частиною нового фольклору. Для іноземців – це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и”, – зазначили організатори.

Під час кінофестивалю будуть обговорюватися теми збереження історичної пам’яті, циклічності історії, пошуку ідентичності, відповідальності та покарання воєнних злочинців.

Читайте також: Фестиваль “Незалежність”: Різноманіття американського кіно

Титульна програма:

До уваги глядачів представлено шість документальних фільмів, серед яких особливо виділяється:

“Мирні люди”
Режисер: Оксана Карпович (Україна-Канада)
Нагороди: Приз Amnesty International – Спеціальна відзнака, Приз екуменічного журі – Спеціальна відзнака (Берлінський кінофестиваль)

Цей фільм стане відкриттям фестивалю та також буде представлений на кінофестивалі “Миколайчук OPEN” у Чернівцях 15–23 червня 2024 року. Українська прем’єра запланована на 29 серпня 2024 року.

Фільм розповідає про життя на окупованих територіях України, де руйнування та жорстокість війни переплітаються зі сценами звичайного життя “мирних людей”, відображених у перехоплених телефонних розмовах російських військових з їхніми рідними.

Кінопрограма та додаткові події

21 Docudays UA відбудеться на кількох локаціях у Києві та одночасно онлайн. У програмі вас чекають:

  • Кінопрограма: Понад 50 фільмів у конкурсних та позаконкурсних секціях.
  • Правозахисні події RIGHTS NOW!
  • Заходи архіву війни
  • Дискусії та майстер-класи
  • Індустрійна секція для професіоналів документального кіно
  • Міждисциплінарна мистецька програма

Кінофестиваль Docudays UA відомий своєю різноманітністю, актуальністю та інтелектуальним підходом до відображення глобальних проблем сучасності. Станьте частиною цього захоплюючого кінематографічного свята!

Прокрутити вгору