Головна » Фестиваль “Незалежність”: Різноманіття американського кіно

Фестиваль “Незалежність”: Різноманіття американського кіно

Фестиваль "Незалежність": Різноманіття американського кіно (Фото: google)
Фестиваль “Незалежність”: Різноманіття американського кіно (Фото: google)

З 9 по 15 травня у Києві, Львові та Одесі заплановано захопливий фестиваль американського кіно “Незалежність”. Цього року програма фестивалю обіцяє принести на екрани нові ігрові та документальні шедеври, які відображають сучасність та цінності Америки. Також вас чекає вражаюча ретроспектива творчості братів Коен. Ми підготували для вас перелік найцікавіших фільмів цієї програми.

Читайте також: Найпопулярніші телесеріали на Netflix за весь час

“Я бачив тебе уві сні”

Ніколас Кейдж грає професора біології, чиє життя раптово перевертається, коли мільйони незнайомців починають бачити його уві сні. Ця абсурдистська комедія, створена режисером Крістофером Борґлі та продюсером Арі Астером, відома своїми сміливими та яскравими стрічками. Критики вже визнали “Я бачив тебе уві сні” однією з найкращих робіт Ніколаса Кейджа за останні роки.

“Кухня”

На фестивалі відбудеться всеукраїнська прем’єра стрічки “Кухня”, яка брала участь у конкурсі Берлінського кінофестивалю. Ця стильна чорно-біла драма з Руні Марою в головній ролі ставить на порушення проблем мігрантської кризи в Сполучених Штатах. Події розгортаються на кухні ресторану The Grill у Мангеттені, де робітники мають проблеми з документами, а стосунки між головними героями наростають в напруженій атмосфері.

“Минулі життя”

Ця чуттєва мелодрама розповідає історію стосунків кореянки Ен На та її шкільного друга Хе Сон, які зустрічаються через 12 років у Канаді та знову через ще 12 років, коли вони вже мають інші імена та життя. Фільм отримав номінації на “Оскар” за “Найкращий фільм” і “Найкращий оригінальний сценарій”.

“Маестра”

Цей важливий документальний фільм розповідає історії п’яти жінок з різних країн, які беруть участь у конкурсі для диригенток-аматорів “La Maestra”. Одна з учасниць представляє Україну. Стрічка демонструє конкуренцію на цій унікальній події та спростовує стереотипи про “нежіночі” професії.

“Вибір зброї: історія Ґордона Паркса”

Цей документальний фільм досліджує життя та спадщину легендарного фотографа Гордона Паркса, який своїми знімками документував життя расових меншин у США. Стрічка розкриває роль фотографії у просуванні рівності та вплив Паркса на наступні покоління фотографів, режисерів та активістів.

“Порцелянова війна”

Це один з найочікуваніших фільмів фестивалю, який отримав Гран-прі журі на кінофестивалі Sundance 2024. Стрічка розповідає про українських митців, які залишаються вдома й продовжують творити навіть під час війни. Вони знаходять красу в руїнах і показують, що людська жага до життя не знає меж.

“Джамала. Пісні свободи”

Цей фільм розповідає про творчість Джамали та її роль у супротиві під час російської агресії. Він заснований на архівних відео та унікальних кадрах з України та відображає боротьбу всього українського народу.

Не пропустіть ці захоплюючі фільми на фестивалі “Незалежність”!

Прокрутити вгору