Головна » Елізабет Олсен: Біографія та фільмографія

Елізабет Олсен: Біографія та фільмографія

Елізабет Олсен (Фото: google)
Елізабет Олсен (Фото: google)

Елізабет Чейз Олсен народилася 16 лютого 1989 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США. Вона є молодшою сестрою відомих акторок і бізнесвумен Мері-Кейт та Ешлі Олсен. Її батько, Девід Олсен, є ріелтором, а мати, Джарнет Олсен, була менеджером. Елізабет почала свою акторську кар’єру ще в дитинстві, знімаючись у кількох фільмах разом зі своїми сестрами, але справжню славу здобула вже у дорослому віці.

Олсен навчалася в школі Campbell Hall School в Голлівуді, а пізніше вступила до Нью-Йоркського університету, де здобула ступінь бакалавра витончених мистецтв. Під час навчання вона також відвідувала Московську театральну школу.

Читайте також: Кріс Гемсворт: Біографія та фільмографія

Фільмографія

Початок кар’єри (2011-2014)

Справжній прорив у кар’єрі Елізабет Олсен стався у 2011 році, коли вона зіграла головну роль у драматичному фільмі “Марта, Марсі, Мей, Марлен”. Її виступ отримав високу оцінку критиків, і вона була номінована на кілька престижних нагород. У 2012 році вона знялася у фільмах “Тихий дім” та “Червоні вогні”, що підтвердило її талант і бажання експериментувати з різними жанрами.

Становлення як акторки (2014-2017)

У 2014 році Олсен з’явилася в успішному блокбастері “Годзілла”, де зіграла Елль Броді. Того ж року вона вперше з’явилася в ролі Ванди Максимової (Червоної Відьми) у фільмі “Перший месник: Друга війна”. Ця роль принесла їй світове визнання та стала ключовою в її кар’єрі.

У 2015 році вона продовжила грати Ванду Максимову у фільмі “Месники: Ера Альтрона”, що зміцнило її позицію в кінематографічному всесвіті Marvel. У наступні роки вона також з’явилася в таких фільмах, як “Капітан Америка: Громадянська війна” (2016) та “Месники: Війна нескінченності” (2018).

Визнання та успіх (2018-2021)

У 2018 році Олсен знову виконала роль Ванди Максимової в “Месники: Війна нескінченності”, а у 2019 році – у фінальній частині “Месники: Завершення”. У 2021 році вона отримала головну роль у серіалі “ВандаВіжен”, який вийшов на платформі Disney+. Її виступ у серіалі був високо оцінений критиками та глядачами, що принесло їй ще більше визнання та кілька номінацій на престижні нагороди.

Останні проекти (2022-донині)

У 2022 році Олсен продовжила працювати над різними проектами, включаючи фільми “Доктор Стрендж: В мультивсесвіті божевілля”, де вона знову зіграла Ванду Максимову. Вона також активно займається іншими кінематографічними та телевізійними проектами, що демонструє її багатогранність як акторки.

Елізабет Олсен зарекомендувала себе як талановита акторка з широким діапазоном ролей у кіно та на телебаченні. Її кар’єра демонструє постійний розвиток та зростання, а її робота в кінематографічному всесвіті Marvel принесла їй світове визнання. Своєю працею та талантом Олсен заслужено займає місце серед найпопулярніших акторок сучасності.

Прокрутка до верху