Головна » Фільм “Редакція”: Нова українська сатирична комедія від Романа Бондарчука

Фільм “Редакція”: Нова українська сатирична комедія від Романа Бондарчука

Фільм "Редакція" (Фото: google)
Фільм “Редакція” (Фото: google)

Дистрибуторська компанія “Артхаус Трафік” порадувала шанувальників кіно випуском першого українського тизера до стрічки “Редакція”, яку зняв відомий режисер Роман Бондарчук. Цей фільм, що має жанр сатиричної комедії, став реакцією на події, що розгорталися недавно на Херсонщині, зокрема в окупованих Олешківських пісках. Світова прем’єра стрічки відбулася під час 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю в рамках програми Forum. Українські глядачі матимуть змогу насолодитися картинкою восени 2024 року у місцевих кінотеатрах.

Читайте також: Найрейтингові українські фільми, які вийшли у 2023 році

Фільм “Редакція”: Сюжет

Сюжет стрічки обертається навколо ідеалістичного персонажа на ім’я Юрій. Його прагнення до справедливості змушує його приєднатися до роботи в місцевій газеті на Херсонщині. Проте швидко виявляється, що регіональний журналізм не такий вже й простий, і тут легко потрапити в павутину фейкових новин і корупційних схем. Особливо це актуально, коли наближаються вибори мера, а основний кандидат продовжує робити передвиборчі обіцянки, навіть будучи у комі.

Тизер

У фільмі в головній ролі дебютує Дмитро Багненко, який поєднав у своїй біографії професії журналіста і військового. Також у картині зіграли акторка Римма Зюбіна (“Люся інтерн”, “Гніздо горлиці”), кінорежисерка Жанна Озірна, драматург Максим Курочкін, а також Андрій Кирильчук (“Памфір”), Василь Кухарський (“Максим Оса”), Сергій Степанський (“Вулкан”), режисер Олександр Шмаль, журналіст Сергій Іванов та інші.

Режисером і співавтором сценарію виступив Роман Бондарчук, який вже відомий своїми роботами, такими як “Вулкан” і “Українські шерифи”. Також варто відзначити, що Бондарчук є артдиректором фестивалю Docudays UA. “Редакція” стала ще однією роботою в серії фільмів режисера, присвячених вивченню Півдня України.

Авторка сценарію – Алла Тютюнник, а співавтором – Дар’я Аверченко. Продюсерами фільму є Дар’я Бассель (“Мун Мен”) та Дар’я Аверченко (“Південь фільм”), а копродюсерами – Таня Ґеорґієва-Вальдхауер (Elemag Pictures / Німеччина), Катаріна Крначова (Silverart / Словаччина), Дагмар Седлачкова (MasterFilm / Чехія). Оператором виступив Вадим Ільков. Режисерами монтажу були Віктор Онисько та Нікон Романченко. Музику до фільму створив Антон Байбаков. Художник-постановник – Кирило Шувалов. Звукорежисером – Сергій Степанський. Кастинг директоркою була Тетяна Симон, а художницею з костюмів – Софія Дорошенко.

Український дистрибутор фільму – кінокомпанія “Артхаус Трафік”. Продакшн був реалізований компанією “Мун Мен” у співпраці з Elemag Pictures, Silverart, MasterFilm та “Південь фільм”.

Створення цієї стрічки було підтримано Державним агентством України з питань кіно, Фондом спільного виробництва Ради Європи “Єврімаж”, Центральнонімецьким Медіафондом, Словацьким аудіовізуальним фондом, Чеським кінофондом, Європейським Фондом Солідарності З Українськими Фільмами та Українським Культурним Фондом. Промоційну кампанію світової прем’єри підтримала програма proMOTION, організована Українським інститутом та Фондом спільного виробництва Ради Європи “Єврімаж”.

Покази “Редакції” в Україні отримали підтримку від Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Прокрутити вгору