Головна » Головний герой “20 днів у Маріуполі” згадує початок війни в окупації

Головний герой “20 днів у Маріуполі” згадує початок війни в окупації

Головний герой "20 днів у Маріуполі", Володимир Нікулін (Фото: Google)
Головний герой “20 днів у Маріуполі”, Володимир Нікулін (Фото: Google)

Володимир Нікулін – головний персонаж документального фільму “20 днів у Маріуполі“, що здобув перемогу в категорії “Найкращий документальний фільм” на церемонії Оскар-2024. Він згадав про ті важкі часи, коли війна починалась в окупованому Маріуполі.

Окрім цього, Володимир пригадав своє знайомство з журналістською командою фільму “20 днів у Маріуполі”, а також розповів про свою роль у місті під час початку вторгнення.

Початок війни в Маріуполі очами головного героя

Поліцейський визнає, що всі його колеги прибували в місті, розуміючи, що їх чекає там. Проте вони всі були готові боротися і працювати на благо України.

“Кожен приїжджав, розуміючи, що чекає нас. Усі спеціально прибували і працювали у місті, яке опинилося в облозі”, – зазначив Нікулін.

Володимир описав, якими обов’язками вони займались у той період. Поліцейські виконували будь-які можливі функції, щоб допомогти місцевому населенню у складній ситуації, в якій вони опинилися.

“Я розносив продукти, надавав допомогу з бомбосховищами. На вулицях ми виявляли мародерів, реагували на різноманітні події і робили все можливе, щоб допомогти людям у таких умовах”, – додав Володимир.

Знайомство з командою фільму “20 днів у Маріуполі”

У березні 2022 року Володимир Нікулін познайомився з журналістською командою “20 днів у Маріуполі” поблизу розбомбленого пологового будинку. Він зазначає, що вони миттєво зрозуміли одне одного. І вже на той момент він вирішив, що зобов’язаний допомогти їм.

“Я розумів, що у такому місці міжнародним журналістам потрібна допомога будь-яким чином”, – пригадує Нікулін.

Таким чином, команда, яка зняла фільм “20 днів у Маріуполі”, завжди стояла поруч з поліцейськими. Пізніше Володимир навіть допомагав їм розміщувати жахливі кадри з Маріуполя, оскільки він мав доступ до Інтернету.

“Це мотивувало нас, що це не забута історія, що люди бачать. І те, що Маріуполь чинить супротив. Особливе відчуття людини, яка знаходиться в облозі, яка намагається там чинити супротив. Ми раділи кожному нашому успіху. Це були такі наші маленькі перемоги, у кожного з нас була надія”, – додав Володимир.

Поліцейський визнає, що саме надія усіх мешканців Маріуполя врятувала їх, і саме ця надія дозволила світові побачити стрічку “20 днів у Маріуполі”. Володимир сподівається, що цей фільм нагадає про нашу країну та про трагедію наших міст, зокрема про події в Маріуполі на початку цієї страшної війни.

Джерело: https://kino.24tv.ua/volodimir-nikulin-rozpoviv-pro-pochatok-viyni-shho-vidbuvalos_n2512889

Прокрутити вгору