Головна » Хоакін Фенікс: Біографія та фільмографія

Хоакін Фенікс: Біографія та фільмографія

Хоакін Фенікс (Фото: google)
Хоакін Фенікс (Фото: google)

Хоакін Фенікс (Joaquin Phoenix), повне ім’я Хоакін Рафаель Фенікс, народився 28 жовтня 1974 року в Сан-Хуані, Пуерто-Рико. Він виріс у великій і талановитій сім’ї. Його батьки, Джон Лі Боттом та Арлін Шерон Данец, були мандрівниками і виступали у вуличних виставах, що вплинуло на розвиток артистичних здібностей їхніх дітей. Хоакін має п’ять братів і сестер, з яких Рівер Фенікс також став відомим актором.

Фенікси довгий час подорожували по Америці, аж поки не осіли в Лос-Анджелесі. Саме там почалася акторська кар’єра Хоакіна та його братів і сестер. Сім’я змінила прізвище на Фенікс, символізуючи новий початок.

Хоакін почав зніматися в телесеріалах ще в дитинстві. Після трагічної смерті Рівера в 1993 році, Хоакін взяв паузу в акторській кар’єрі. Однак він повернувся на екран з новою енергією і продовжив підкорювати Голлівуд.

Читайте також: Фільм “Джокер 2: Божевілля на двох”: Вийшов трейлер!

Фільмографія

1. “To Die For” (1995) – Першим великим проривом Хоакіна стала роль у фільмі “To Die For” режисера Гаса Ван Сента, де він зіграв разом з Ніколь Кідман. Його гра була високо оцінена критиками і відзначена як перспективний старт.

2. “Gladiator” (2000) – Однією з найбільш запам’ятовуваних ролей Фенікса став імператор Коммод у фільмі Рідлі Скотта “Гладіатор”. За цю роль він отримав номінацію на премію “Оскар” за найкращу чоловічу роль другого плану.

3. “Signs” (2002) – У фільмі М. Найта Шьямалана “Знаки” Хоакін зіграв разом з Мелом Гібсоном. Цей фільм став комерційно успішним і зміцнив позиції Фенікса як актора першого ешелону.

4. “Walk the Line” (2005) – У біографічному фільмі “Переступити межу” Хоакін зіграв легендарного співака Джонні Кеша. За цю роль він отримав “Золотий глобус” і був номінований на “Оскар”.

5. “The Master” (2012) – Роль у фільмі Пола Томаса Андерсона “Майстер” принесла Феніксу ще одну номінацію на “Оскар”. Його виконання ролі ветерана Фредді Квелла було визнано одним з найкращих у його кар’єрі.

6. “Her” (2013) – У цьому науково-фантастичному романі Спайка Джонза Хоакін зіграв головного героя Теодора, який закохується у штучний інтелект. Його гра принесла йому чергову номінацію на “Золотий глобус”.

7. “Joker” (2019) – Роль Артура Флека, який перетворюється на Джокера, у фільмі Тодда Філліпса стала одним з найзначніших досягнень у кар’єрі Фенікса. За цю роль він отримав свій перший “Оскар” за найкращу чоловічу роль, а також “Золотий глобус” і BAFTA.

Інші важливі роботи

“You Were Never Really Here” (2017) – Фенікс зіграв ветерана, який рятує жертв торгівлі людьми. Цей фільм був високо оцінений критиками, а його гра принесла йому нагороду на Каннському кінофестивалі.

“C’mon C’mon” (2021) – У цьому фільмі Фенікс зіграв радіожурналіста, який бере під опіку свого племінника. Роль була високо оцінена за її чуттєвість і глибину.

Хоакін Фенікс є одним з найталановитіших і найрізнобічніших акторів сучасності. Його здатність перетворюватися в кожну роль і передавати складні емоції робить його одним з найбільш затребуваних акторів Голлівуду. З кожним новим фільмом він продовжує дивувати аудиторію і критиків, залишаючи свій неповторний слід у кінематографі.

Прокрутка до верху