Головна » Кінопремія “Оскар”: Зміни у правилах отримання статуетки

Кінопремія “Оскар”: Зміни у правилах отримання статуетки

Кінопремія "Оскар": Зміни у правилах отримання статуетки (Фото: google)
Кінопремія “Оскар”: Зміни у правилах отримання статуетки (Фото: google)

Американська кіноакадемія знову внесла зміни в регламент премії, зосереджуючись на номінації “Найкращий саундтрек”. Ці нововведення, зокрема, стосуються того, яким чином присуджується престижна статуетка “Оскар”.

Читайте також: Оголений Джон Сіна вручив нагороду “Оскар-2024” за найкращі костюми

Відтепер в категорії “найкраща музика до фільму” можуть отримати нагороду одразу кілька композиторів, а саме до трьох осіб, якщо кожен з них зробив істотний внесок у створення саундтрека. Це означає, що замість того, щоб група композиторів була висунута на здобуття нагороди як одне ціле і потім ділилася однією статуеткою (наприклад, Трент Резнор, Аттікус Росс і Джон Батист отримали один “Оскар” за музику до анімації “Душа”), тепер кожен з них матиме можливість отримати індивідуальну статуетку.

Крім цього, шорт-лист претендентів на премію буде розширено до 20 саундтреків, порівняно зі стандартними 15. Це розширення може зробити конкуренцію ще більш жорсткою, але також дозволить більшій кількості фільмів представити свої музичні твори для розгляду.

Нагадаємо, що номінанти на “Оскар” 2025 будуть оголошені 17 січня, а церемонія нагородження відбудеться 2 березня. У минулому році нагороду в цій категорії отримав Людвіг Йоранссон за музику до фільму “Оппенгеймер”. Ці зміни в регламенті премії можуть додатково збільшити інтригу та очікування від найбільш престижної кінонагороди року.

Прокрутити вгору