Головна » Рецензія на фільм “Уявні друзі” з Раяном Рейнольдсом

Рецензія на фільм “Уявні друзі” з Раяном Рейнольдсом

Рецензія на фільм "Уявні друзі" з Раяном Рейнольдсом (Фото: google)
Рецензія на фільм “Уявні друзі” з Раяном Рейнольдсом (Фото: google)

На широкі екрани українських кінотеатрів незабаром вийде напіванімаційний комедійний фентезі “Уявні друзі” з участю Раяна Рейнольдса, відомого за роллю “Дедпула”. Чого чекати від нового режисерського твору Джона Кразінські, який став відомим завдяки серіалу “Офіс”, – про це у нашому огляді.

Читайте також: Рецензія на фільм “Каскадер” з Раяном Ґослінгом

Джон Кразінські як режисер

Джон Кразінські розпочав свою кар’єру як актор, але відомість йому принесла роль Джима Гелперта в серіалі “Офіс”, де він був одним із ключових персонажів протягом усіх дев’яти сезонів. Крім того, він з’явився у таких фільмах, як “Відпустка за обміном”, “Наречений напрокат” та “13 годин: Таємні воїни Бенгазі”.

У режисерській діяльності Кразінські також не стояв на місці. Його перша спроба, комедійна драма “Короткі інтерв’ю з огидними людьми”, не отримала великого успіху. Однак у співавторстві з Меттом Деймоном він написав сценарій до драми “Земля обітована”, яка отримала позитивні відгуки. Його третя робота, постапокаліптичний фільм “Тихе місце”, отримала загальне визнання.

Сюжет фільму

Фільм “Уявні друзі” – це історія про 12-річну Бі, яка переживає складний період свого життя. Після смерті матері та лікарняної операції батька, вона переїжджає до бабусі. Тут вона виявляє свою здатність бачити уявних друзів інших людей, яких вони мали у дитинстві. Разом зі своїм сусідом Келом, вони починають допомагати цим друзям знайти нових “власників”.

Трейлер

Головну роль Бі зіграла Кейлі Флемінг, відома за роботою у фільмі “Зоряні війни: Пробудження Сили” та серіалі “Ходячі мерці”. Райан Рейнольдс у відомому стилі втілив образ сусіда, а Джон Кразінські виконав роль батька-мрійника головної героїні.

Кейлі Флемінг у фільмі "Уявні друзі" / скріншот з YouTube
Кейлі Флемінг у фільмі “Уявні друзі” (скріншот з YouTube)

Реакція на фільм

Фільм “Уявні друзі” відзначився своєю прем’єрою у Франції 8 травня 2024 року, а також в кількох кінотеатрах інших країн у форматі прем’єрних показів в кінці минулого тижня, включаючи Україну. Широкий прокат почнеться цього тижня – з 16 травня.

На даний момент фільм має оцінку 6,9 балів з 10 на IMDb на основі майже 600 голосів глядачів.

Наша оцінка

Деякі можуть помилково вважати “Уявні друзі” фільмом для дітей, проте це не зовсім так. Фільм розгортається поступово, змушуючи глядачів замислитися відразу над серйозною темою. Тому не варто виключати можливість, що маленькі діти можуть втратити інтерес досить швидко.

Насправді, це скоріше фільм про дорослішання, який зрозуміють тільки дорослі. У початку фільму головна героїня, Бі, намагається показати, що вона вже не дитина, акцентуючи увагу на своєму віці. Проте вона ще не розуміє, що дитинство швидко минає, і коли воно вже пройде, його не можна буде повернути.

Кадр з фільму "Уявні друзі" / скріншот з YouTube
Кадр з фільму “Уявні друзі” (скріншот з YouTube)

Основною проблемою фільму є неспроможність чітко визначити цільову аудиторію – він складний для дітей, але в деяких моментах виглядає як дитяче кіно, що може викликати резонанс у дорослої аудиторії.

Отже, маємо зворушливий і милий фільм, який може розчулити дорослих глядачів за втраченим дитинством, але при цьому може не зовсім підійти для дітей. Фільм вражає яскравими образами та хорошою грою акторів і є чудовим варіантом для тих, хто шукає трошки “тепла і добра” у кінопроекції, а також хоче задуматися про швидкоплинність життя.

Загальна оцінка – 7 /10.

Фільм “Уявні друзі” – це новий крок у кар’єрі Джона Кразінські як режисера, і сподіваємося, він припаде до смаку глядачам своєю оригінальністю та емоційністю.

Прокрутити вгору