Головна » Номінанти кінопремії “Золота Дзиґа-2024” від Української Кіноакадемії

Номінанти кінопремії “Золота Дзиґа-2024” від Української Кіноакадемії

Номінанти кінопремії "Золота Дзиґа-2024" (Фото: google)
Номінанти кінопремії “Золота Дзиґа-2024” (Фото: google)

Українська кіноакадемія оголосила номінантів на національну кінопремію “Золота Дзиґа-2024”, призначену відзначити винятковість українського кінематографу. Цьогорічні претенденти на звання найкращого фільму включають п’ять стрічок.

Читайте також: Українські фільми, які вийдуть на Netflix у травні

За даними офіційної сторінки кінопремії в Instagram, вибір учасників проводився серед 40 фільмів та 10 серіалів. Відзначимо, що переможці будуть обрані в червні 2024 року.

Заснована у 2017 році, Українська кіноакадемія створила престижну премію “Золота Дзиґа”, з символічною нагородою у вигляді статуетки “Золота Дзиґа”, що втілює постійний розвиток українського кіно.

Номіновані фільми:

“20 днів у Маріуполі”

У цьому фільмі режисер Мстислав Чернов разом із своїм колективом демонструє 20 днів, які вони провели в Маріуполі після початку війни. Вони зафільмували документальні кадри руйнування міста та його мешканців окупаційними силами. Стрічка описує перші 20 днів облоги та обстрілів Маріуполя російськими військами, коли режисер, кореспондентка та фотограф були єдиними журналістами в місті. Зауважимо, що цей фільм вже визнаний Оскаром та BAFTA.

Трейлер

“Довбуш”

Фільм Олеся Саніна – історична драма, що розповідає про події XVIII століття в українських Карпатах. Два брати Довбуші очолюють ватагу опришків і стають символами боротьби народу проти ворогів. Однак їхні шляхи розходяться, а місцева влада прагне придушити національний рух.

Трейлер

“Ля Палісіада”

Філіп Сотниченко розповідає історію останнього року існування смертної кари в Україні, в 1996 році. Психіатр Олександр та його друг, слідчий Ільгар, розслідують вбивство поліцейського. Вони працювали разом, були друзями і зблизькувалися до однієї жінки, яка зараз оплакує загиблого.

Трейлер

“Уроки толерантності”

Режисер Аркадій Непиталюк розповідає історію провінційної української родини, яка взяла участь у європейській програмі, прийнявши до себе хлопця нетрадиційної сексуальної орієнтації, щоб заробити на життя.

Трейлер

“Як там Катя?”

Фільм Крістіни Тинькевич розповідає про Анну – матір-одиначку, яка прагне створити кращі умови для своєї доньки. Проте життя ставить перед нею випробування, і вона змушена шукати вихід з складної ситуації.

Трейлер

Ці фільми, розносячи різноманітні жанри та теми, представляють винятковий талант та мандрівку крізь різні аспекти українського кіно.

Прокрутити вгору