Головна » Сенс найбільш знакової фрази фільма “Темний лицар” розкривається через 15 років

Сенс найбільш знакової фрази фільма “Темний лицар” розкривається через 15 років

Сенс найбільш знакової фрази фільмів "Темний лицар" розкривається через 15 років (Фото: google)
Сенс найбільш знакової фрази фільмів “Темний лицар” розкривається через 15 років (Фото: google)

Можна з упевненістю сказати, що «Темний лицар» — один із найулюбленіших фільмів за коміксами всіх часів. Проект вийшов в далекому 2008 році і став другою частиною трилогії Крістофера Нолана про Бетмена.

Читайте також: Найкращі фільми в історії кінопремії Оскар

Проєкт отримав дві премії «Оскар»: одну за роль Джокера та одну за звуковий монтаж. У фільмі за коміксами багато знакових моментів, але співавтор Джонатан Нолан нещодавно зізнався Deadline, що його «мучить» одна фраза, а саме сенс найбільш знакової фрази: «Або ти помреш героєм, або ти живеш, поки не станеш лиходієм».

Мене мучить рядок з «Темного лицаря», і він мучить мене, тому що я його не писав. Це написав мій брат [Крістофер]. Мене це вбиває, тому що це фраза, яка найбільше резонує [зараз]. І тоді я її навіть не розумів… Я прочитав фразу в його чернетці і подумав: “Добре. Я залишу його там, але я справді не знаю, що це означає». Це дійсно так. А потім, з тих пір, як вийшов цей фільм, він здається все більш правдивим. У [Оппенгеймера] це абсолютна правда. Так ми ставимося до людей.

Це з’явилося пізніше в сценарії. Ми зробили одну-дві версії сценарію, де шукали щось, що могло б передати трагедію Харві Дента, але це стосується і Бетмена. Багатство світу Бетмена полягає в тому, як цей принциповий, майже бойскаут… Ця фігура оповита таким огидним виглядом і готовністю прийняти темряву. Отже, я дивився на грецькі трагічні постаті.

Наразі «Темний лицар» доступний для перегляду на сервісі Max, де він доступний. Прем’єра фільму за коміксами відбулася понад 15 років тому, влітку 2008 року.

Прокрутити вгору