Головна » Фільм “Омен: Початок”: Повернення до коренів культового жаху

Фільм “Омен: Початок”: Повернення до коренів культового жаху

Фільм "Омен: Початок": Повернення до коренів культового жаху (фото: 20th Century Studios)
Фільм “Омен: Початок”: Повернення до коренів культового жаху (фото: 20th Century Studios)

Українські глядачі зможуть насолодитися новим хорор-фільмом “Омен: Початок” (The First Omen), який розкриє таємниці походження антихриста з культової франшизи. Чи зуміли творці нового фільму залишити глядачів на межі жаху, як це вдалося оригіналу? Дізнайтеся у нашому огляді.

Редакція Кіно Клубу пропонує свої враження від нового приквелу культового хорору “Омен”, доступного вже в українських кінотеатрах.

Читайте також: Український фільм “Я, Побєда і Берлін” вийшов у кінотеатрах: Огляд кінострічки

Історія “Омена”

Франшиза “Омен” почалася у 1976 році з фільму американського режисера та сценариста Девіда Зельцера. Ця серія налічує шість фільмів, які розкривають різні аспекти життя Дем’єна Торна, який виявився антихристом.

Хронологія Фільмів:

  1. “Омен” (1976) – Прихід антихриста у людській подобі.
  2. “Омен II: Дама” (1978) – Підліткові роки Дем’єна Торна.
  3. “Омен III: Останній лад” (1981) – Дорослий антихрист у верхніх ешелонах влади.
  4. “Омен IV: Дила” (1991) – Створений спеціально для телебачення.
  5. Ремейк “Омена” (2006) – Копія оригіналу з Лієвом Шрайбером у головній ролі.
  6. “Омен: Початок” (2024) – Підкреслення початкових подій у житті антихриста.

Сюжет “Омен: Початок”

Дії нового фільму відбуваються у 1971 році у Римі, за кілька місяців до подій першого “Омена”. Отець Бреннан звертається до отця Гарріса за допомогою у розкритті таємниці, пов’язаної з фотографією.

У той же час молода американка Маргарет Дайно прибуває до місцевого сиротинця, щоб присвятити своє життя служінню церкві. Вона швидко звертає увагу на одну з вихованок сиротинця, юну Карліту Скіанна, і зіштовхується з темрявою, яка випробовує її віру та приховує жахливу змову народження антихриста.

Офіційний трейлер

Акторський склад

У новому фільмі ставку зроблено на менш відомих акторів, що додає атмосфери містичності та таємничості. Головну роль Маргарет Дайно виконує молода британська акторка Нелл Тайґер Фрі.

До іншого важливого акторського складу входять:

  • Ральф Айнесон – отець Бреннан.
  • Мария Кабальеро – сусідка Луз Валез.
  • Чарльз Денс – отець Гарріса.

Реакція та оцінки

Світова прем’єра “Омена: Початок” відбулася 5 квітня 2024 року, і фільм отримав позитивні відгуки критиків. За даними IMDb, він отримав 6,9 з 10 балів, на Rotten Tomatoes – 83% схвалення. Фільму вдалося зберегти страх на майбутнє франшизи, що обіцяє яскраве майбутнє для любителів жанру жахів.

Висновок

“Омен: Початок” успішно відтворює атмосферу та страх, які роблять франшизу такою популярною. Це захоплююче повернення до коренів культового жаху, яке точно варто переглянути фанам серії та всім шанувальникам якісних хорорів.

Прокрутити вгору