Головна » Фільм “Зелений кордон” Аґнєшки Голланд: Захоплива історія та суперечки з польською владою

Фільм “Зелений кордон” Аґнєшки Голланд: Захоплива історія та суперечки з польською владою

Фільм "Зелений кордон" Аґнєшки Голланд (Кадр з фільму)
Фільм “Зелений кордон” Аґнєшки Голланд (Кадр з фільму)

Фільм “Зелений кордон” став справжнім кінохітом у 2023 року в Польщі, хоча він викликав невдоволеність у польської влади. Ця драма режисерки Аґнєшки Голланд дотикається актуальних проблем міграції та кордонів, розкриваючи суворі реалії, з якими стикаються біженці та прикордонники.

Фільм “Зелений кордон” Аґнєшки Голланд (Фото: Arthouse Traffic)

Сюжет фільму

21 березня 2024 року “Зелений кордон” вийде в український прокат, привабивши увагу глядачів своєю вражаючою сюжетною лінією та професійною акторською грою. Розповідаючи про кризу на польсько-білоруському кордоні, спровоковану диктатором Олександром Лукашенком, фільм показує справжні обличчя влади та гуманітарних катастроф.

Офіційний трейлер

Жанр “Зеленого кордону” не лише розкриває складність політичних конфліктів, а й глибоко вбирається в психологію персонажів. Автори сценарію провели ретельне дослідження ситуації на кордоні, щоб донести правдивість подій до глядача.

Не дивно, що фільм викликав суперечки з польською владою. Попри різку критику та заклики бойкотувати стрічку, він став найбільшим касовим успіхом у Польщі минулого року. Навіть президент країни та декілька міністрів виступили проти нього.

Читайте також: Український фільм “Я, Побєда і Берлін” вийшов у кінотеатрах: Огляд кінострічки

Світове визнання

Світова прем’єра “Зеленого кордону” відбулася на Венеційському міжнародному кінофестивалі, де стрічка отримала Спеціальний приз журі. Цей фільм визнаний не лише в Європі, а й взяв участь у премії Європейської кіноакадемії, отримавши три номінації.

Рецензії відомих видань відзначають “Зелений кордон” як потужну драму, що заставляє задуматися про гуманітарні проблеми сучасності. З оцінками на різних платформах (IMDb, Rotten Tomatoes, Metacritic) фільм також демонструє стабільну популярність та визнання як серед критиків, так і серед глядачів.

Джерело: https://www.unian.ua/lite/kino/zeleniy-kordon-2023-cikavi-fakti-pro-skandalniy-polskiy-film-agnyeshki-golland-12576924.html

Прокрутка до верху