Головна » Найкращі фільми про великий бізнес, бізнесменів, топ-менеджерів та підприємців

Найкращі фільми про великий бізнес, бізнесменів, топ-менеджерів та підприємців

Найкращі фільми про великий бізнес, бізнесменів, топ-менеджерів та підприємців (Фото: google)
Найкращі фільми про великий бізнес, бізнесменів, топ-менеджерів та підприємців (Фото: google)

Фільми про бізнес часто надихають і дають цінні уроки як для початківців, так і для досвідчених професіоналів. Вони показують складність світу бізнесу, шлях до успіху та провали, що є невід’ємною частиною цього шляху. Пропонуємо вашій увазі підбірку 15 найкращих фільмів про великий бізнес, які розповідають про життя топ-менеджерів, підприємців та їхні незабутні історії.

Читайте також: Мотиваційні фільми, які доводять, що у житті немає нічого неможливого

Найкращі фільми про великий бізнес, бізнесменів, топ-менеджерів та підприємців

Соціальна мережа (The Social Network) 2010

Слоган фільму — “Неможливо завести 500 мільйонів друзів, не наживши жодного ворога”. На момент виходу фільму Facebook мав “лише” півмільярда користувачів, нині їх понад два мільярди. Компанія володіє такими платформами як Instagram та WhatsApp. За 15 років після виходу фільму Марк Цукерберг не лише не втратив своєї могутності, а й значно її наростив. Не дивно, що Аарон Соркін, один із найкращих голлівудських сценаристів, говорить про можливість сиквелу.

Фільм Девіда Фінчера розповідає про молоді роки Цукерберга, коли він зробив ривок від перспективного студента до однієї з ключових постатей сучасного бізнесу. Це змінило і його самого, і людей навколо. Друзів стало менше, а претензій, ненависті та судових позовів — більше. Один із найкращих фільмів про бізнес, який виглядає як трилер чи детектив, хоча формально розповідає про багато нудних процесів.

Людина, яка змінила все (Moneyball) 2011

Бред Пітт у ролі менеджера бейсбольного клубу, який вирішує зробити прорив у підході до процесу створення команди: покладатися не на зірок, а на математичні розрахунки тактико-технічних дій бейсболістів. Використовуючи ці розрахунки, він будує модель ідеального складу, ігноруючи думку тренера та відстоюючи своє бачення за допомогою молодого помічника (Джона Гілл).

Цей підхід нагадує методику великого футбольного тренера Валерія Лобановського, який також спирався на раціональність та цифри. Фільм показує, як топ-менеджер, покладаючись на логіку та факти, досягає успіху.

Джой (Joy) 2015

Історія про розлучену матір, яка працює не покладаючи рук, щоб забезпечити життя своєї дочки. Вона має ідеї нових товарів, але ніхто не хоче дати їй шанс. Нарешті вона отримує можливість, і… зазнає невдачі. Так буває у житті.

Фільм Девіда О. Рассела розповідає про те, скільки провалів потрібно пережити, щоб досягти успіху, і як працює чарівний світ телемагазинів. У головних ролях — Дженніфер Лоренс, Роберт Де Ніро, Едгар Рамірес, Ізабелла Росселліні та Бредлі Купер.

Стів Джобс (Steve Jobs) 2015

Фільм Денні Бойла про одного з найвідоміших бізнесменів сучасності — Стіва Джобса. Картина зосереджується на кількох знакових епізодах його життя, створюючи драматичний та пізнавальний портрет Джобса. У головних ролях — Майкл Фассбендер та Кейт Вінслет.

Волл-стріт (Wall Street) 1987

Гордон Гекко у виконанні Майкла Дугласа говорить про те, що “жадібність — це добре”. Але все, що відбувається у фільмі, показує, що це не так. Це фільм Олівера Стоуна про світ біржових ділків Нью-Йорка, у якому також знімалися Чарлі Шин та Деріл Ганна.

Авіатор (The Aviator) 2004

Мартін Скорсезе розповідає історію Говарда Г’юза — успішного бізнесмена, який займався створенням голлівудських фільмів, літаками та страждав на психічні розлади. Г’юз стійко витримував усі удари долі та продовжував рухатися вперед. У головній ролі — Леонардо Ді Капріо, а також Алек Болдвін, Кейт Бланшетт, Джон Сі Райлі, Джуд Лоу та інші.

Нафта (There Will Be Blood) 2007

Трагедія від Пола Томаса Андерсона про нафтовика, який піднімається з самих низів до вершини. У головній ролі — Денієл Дей-Льюїс. Це історія про те, як жорстокість і амбіції можуть зруйнувати людину, яка готова пожертвувати всім заради успіху.

Стажер (The Intern) 2015

Цей фільм значно легший, ніж більшість інших у нашому списку. Іноді хочеться розслабитися та подивитися тепле, душевне кіно. “Стажер” саме такий. Незважаючи на свою прямолінійність, він ставить важливі питання і дає на них відповіді, уникаючи моралізаторства. Це фільм про роль жінки в сучасній сім’ї та бізнесі, поданий природно та неупереджено.

Засновник (The Founder) 2016

Майкл Кітон після успіху в “Бердмені” повернувся з роллю засновника мережі McDonald’s. Фільм про наполегливість, завзятість і трохи божевілля, які дозволили вирости з невеликої мережі фастфудів до глобального лідера. Хоча фільм не отримав великого розголосу, він залишив позитивне враження у тих, хто його переглянув.

Такер: Людина і його мрія (Tucker: The Man and His Dream) 1988

Престон Такер, якого грає Джефф Бріджес, кидає виклик мейнстримним автомобільним виробникам. Він прагне створити автомобіль майбутнього, але стикається з конкуренцією та внутрішніми проблемами. Його звинувачують у шахрайстві, але він продовжує рухатися вперед. Режисер – Френсіс Форд Коппола.

Джеррі Маґвайр (Jerry Maguire) 1996

Том Круз у ролі агента футболістів, який пропонує керівництву революційні зміни у ставленні до клієнтів. Його звільняють, забирають клієнтів, але йому вдається зберегти одного. Фільм про те, як утримати бізнес і налагодити особисте життя. У головній жіночій ролі – Рене Зеллвегер.

Підручний Гадсакера (The Hudsucker Proxy) 1994

Один із перших фільмів братів Коен. Чорна комедія, яка розповідає про те, як правління компанії ставить на посаду голови простачка, щоб знецінити акції. Проте цей простачок виявляється не таким простим.

Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013

Історія молодого біржового дилера, який перетворюється на масштабного афериста. Фільм Мартіна Скорсезе з Леонардо Ді Капріо у головній ролі показує, що не всі методи ведення бізнесу однаково корисні.

У компанії чоловіків (The Company Men) 2010

Фільм про рецесію, коли головний герой та його боси не сприймають закінчення розкішного життя. Незважаючи на всі проблеми, вони продовжують жити у розкоші. У головних ролях Бен Аффлек, Томмі Лі Джонс, Кріс Купер, Кевін Костнер.

Межа ризику (Margin Call) 2011

Криза 2008 року на порозі. Топ-менеджери великого інвестиційного банку розуміють, що потрібно приймати складні рішення за кілька годин. Фільм, незважаючи на номінацію на Оскар, пройшов непоміченим для широкої публіки. У головних ролях Кевін Спейсі, Пол Беттані, Джеремі Айронс, Закарі Квінто, Демі Мур, Стенлі Туччі.

Ці фільми не тільки розважають, але й дають глибоке розуміння світу бізнесу, показують складнощі та виклики, з якими стикаються підприємці та топ-менеджери. Вони надихають, змушують задуматися та можуть стати справжнім джерелом мотивації. Незалежно від того, чи ви мрієте про власний стартап або просто шукаєте захопливу історію, ці стрічки варто переглянути.

Прокрутка до верху