Головна » Огляд непристойних комедій 2000 років

Огляд непристойних комедій 2000 років

Огляд непристойних комедій 2000 років (Фото: google)
Огляд непристойних комедій 2000 років (Фото: google)

Сучасні кінематографічні екранізації майже не мають місця для безсоромних комедій, особливо на великих кіноекранах. Навіть Сет МакФарлейн, майстер непристойних жартів, зник з головних планів. Кінотеатри та студії, як правило, спрямовані на молоду аудиторію, що призводить до зменшення популярності дорослих комедій. Але колись…

Можна сміливо стверджувати, що 90-ті та 2000-ні роки були часом розквіту не лише дорослих, але й екстремально непристойних, шалених комедій. Серед них були і тупі, і смішні, і дуже тупі, і дуже смішні. І, можливо, останню рису у цій епопеї поклав фінальний фільм “Американський Пиріг: Знову Разом” 2012 року, де колишні студенти Джим, Стіфлер, Фінч та інші перетворилися на лисіючих дядьків, але залишилися тими самими сексуально збудженими довбнями.

Останнім динозавром у цьому забутому жанрі став режисер Пол Фіґ, відомий своїми фільмами “Озброєні та Небезпечні” та “Шпигунка”. Проте останні роки він також звернув увагу на більш пригладжену кінематографію. У 2024 році молодший з братів Коенів, Ітан Коен, випустив роуд-комедію “Лялі Їдуть Далі”, яка може відновити інтерес до таких безцензурних комедій. Але, на жаль, виявилось, що це було недостатньо смішно.

Навіть Саша Барон Коен, який зробив гучний успіх з “Боратом 2”, поступово старіє і, схоже, не збирається знімати “Бората 3”. Тож залишається лише ностальгувати за класикою минулих десятиліть.

Читайте також: Новинки фільмів 2024 року, які вже вийшли на великий екран

Американський Пиріг (American Pie, 1999)

Режисери: Пол Вайц, Кріс Вайц.

Це справжня класика жанру, яка почала еру непристойних комедій. “Американський Пиріг” здобув культовий статус і став іконою для підлітків кінця 90-х. Фільм містив у собі буревій гормонів, безперервний онанізм, шкільні випускні та інші елементи, які стали символами цього періоду. Перед прокатом стрічки виникли проблеми з віковим рейтингом, але фільм швидко здобув популярність та став культовим.

Дещо Про Мері (There’s Something About Mary, 1998)

Режисери: Боббі Фарреллі, Пітер Фарреллі.

Цей фільм став одним з небагатьох винятків, коли комедія отримала високі оцінки від критиків. “Дещо Про Мері” вражає своєю органічністю та гумором, що навіть у найекстремальніших сценах залишається привабливою. Це неймовірно смішна комедія, яка викликає справжню радість.

Похмілля У Вегасі (The Hangover, 2009)

Режисер: Тодд Філліпс.

Перша частина цієї комедії стала справжнім шедевром. Фільм працює як по вінця п’яна холостяцька оргія, так і як заплутаний детектив, що демонструє дива дедукції. “Похмілля У Вегасі” демонструє жорсткі та смішні наслідки розпустілого весільного вікенду.

Подружки Нареченої (Bridesmaids, 2011)

Режисер: Пол Фіґ.

Ця комедія, яка стала жіночою відповіддю на “Похмілля”, довела, що жіночі комедії можуть бути так само смішними та впізнаваними, як і їхні чоловічі аналоги. “Подружки Нареченої” вражають гострим гумором та глибиною персонажів.

Холостячки (Bachelorette, 2012)

Режисер: Леслі Гедланд.

“Холостячки” вступають у світ комедій як підозріло близький родич “Подружок нареченої”, але частково відрізняється від свого попередника. Незважаючи на те, що ця комедія отримала середній рейтинг критиків, основна причина цього – відповідність жанрових стандартів, а не її смішність чи якість.

Фільм розповідає про трьох нерозлучних подружок, що випадково потрапляють у ситуацію, де їм належить організувати весілля своєї колишньої однокласниці, яка тепер збирається вийти заміж. Головні героїні, бездоганні гульвіси, не соромляться зухвалої мови та непристойних жартів, але при цьому залишаються вірними одна одній.

Одним з головних зіркових звершень цього фільму є роль Кірстен Данст, яка влаштовує справжній перетвір та змінює своє звичайне амплуа “пісної відмінниці” на образ стерви, якого вона так вдало дотримувалася ще з дитинства.

Грім у тропіках (Tropic Thunder, 2008)

Режисер: Бен Стіллер.

Бен Стіллер, поміж інших талантів, також володіє вмінням створювати якісні комедії. “Грім у тропіках” – це одна з його вдалих режисерських робіт. Цей фільм, хоч і зазнав критики через свою провокаційність, насправді не ображає нікого, а просто висміює Голлівуд.

Головним сюжетним лініям фільму є історія актора, який намагається підкорити Голлівуд, та група кінозірок, які потрапляють у складну ситуацію під час зйомок фільму в джунглях. Ця картина змушує глядача переосмислити концепцію гумору та показує нещирість американської культури.

Борат (Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan, 2006)

Режисер: Ларрі Чарльз.

Ця соціально-політична сатира від Саша Барон Коена перевершує усі граніці конвенційних комедій. Жартуючи з різниці культур та соціальних норм, “Борат” навіть потрапив під деяку критику за недоліки в образотворчості, проте ця стрічка продовжує залишатися однією з найвпливовіших комедій у світовому кінематографі.

Фільм розповідає про пригоди казахського журналіста, який вирушає в Америку, щоб вивчити місцевий спосіб життя, але його пригоди призводять до численних комічних ситуацій та непорозумінь. “Борат” не тільки розважає, а й заставляє задуматися над суспільними проблемами та стереотипами.

Ананасовий експрес (Pineapple Express, 2008)

Режисер: Девід Ґордон Ґрін.

Ця комедія розповідає про двох друзів, які опиняються в середині великого злочину через новий вид марихуани. Головні персонажі, зі своїм специфічним гумором та маргінальними ситуаціями, створюють неповторну атмосферу сміху та пригод.

Сет Роґен і Джеймс Франко знову разом на екрані, відтворюючи дружбу та зворушливі моменти, які змушують глядачів сміятися до сліз. “Ананасовий експрес” – це не лише комедія, а й історія про справжню дружбу та пригоди, які перевершують очікування.

Дуже страшне кіно (Scary Movie, 2000)

Режисер: Кінен Айворі Веянс.

Комедія, яка смішно пародіює горор-штампи, висміює кліше шкільної секс-комедії та молодіжного слешера. Хоча вона мерзенна і позбавлена інтелекту, перша частина виявилася дуже смішною і точно попародіювала жанрові стандарти. На жаль, наступні продовження фільму виявилися ще тупішими і тупішими.

Сорокалітній незайманий (The 40 Year Old Virgin, 2005)

Режисер: Джадд Апатоу.

Ця комедія розповідає про комірника, який ніколи не мав сексу та позбавлений найелементарнішої радості життя. Вона пропонує реалістичний погляд на зрілість і ставлення до сексу у чоловіків, для яких він стає дефіцитним святом.

Трошки вагітна (Knocked Up, 2007)

Режисер: Джадд Апатоу.

Ця комедія розповідає про журналістку, яка залишається вагітною після одної ночі з незграбним чоловіком. Вона надає реалістичний погляд на вагітність і пологи, уникуючи карамельних сентиментів.

Зак і Мірі знімають порно (Zack and Miri Make a Porno, 2008)

Режисер: Кевін Сміт.

У цій комедії двоє друзів вирішують зняти порнографічний фільм і виявляють, що відчувають одне до одного кохання. Фільм відзначається великою кількістю матюків та безстрашними порносценами.

Шпигунка (Spy, 2015)

Режисер: Пол Фіґ.

Історія про спецагентку, яка перетворюється на жорстку супершпигунку. Ця комедія атакує глядача кулеметним потоком жартів і лихослів’я, представляючи феміністський погляд на комедійний жанр.

Ці фільми, кожен у своєму стилі, стали справжніми шедеврами жанру непристойних комедій та залишаються незабутніми для глядачів всіх поколінь.

Прокрутити вгору