Головна » Світові ЗМІ про фільм “20 днів у Маріуполі”, який отримав Оскар

Світові ЗМІ про фільм “20 днів у Маріуполі”, який отримав Оскар

Світові ЗМІ про фільм "20 днів у Маріуполі" (Фото: google)
Світові ЗМІ про фільм “20 днів у Маріуполі” (Фото: google)

Новини кіно: Перемога української стрічки “20 днів у Маріуполі” на престижній кінопремії Оскар стала справжньою сенсацією на міжнародній арені. Це було історичне досягнення, перша нагорода, яку здобув фільм українського виробництва.

Світові ЗМІ про фільм “20 днів у Маріуполі”

Не оминула увага до сюжету та перемоги фільму “20 днів у Маріуполі” і міжнародні ЗМІ. Деякі з них відзначили:

The Guardian: Журналісти видання зазначили, що фільм отримав широке визнання після прем’єри на кінофестивалі “Санденс” у 2023 році. Режисер Мстислав Чернов у інтерв’ю The Guardian описав фільм як форму колективного опору трагедії, що знайшла відгук як у глядачів, так і у критиків.

The New York Times: У своїй рецензії описав фільм як “моторошну розповідь від першої особи про перші дні російського вторгнення”.

Reuters: Змалював похмуру картину окупованого українського міста Маріуполь, назвавши його “синонімом жаху” через тисячі жертв, яких зазнало місто під час російської облоги.

The Hollywood Reporter: Зауважило, що у Маріуполі Чернов “потрапив у пастку зі своїми колегами-журналістами, намагаючись задокументувати війну, й при цьому залишитись живими”.

The Hill: Обговорило успіх фільму “20 днів у Маріуполі”, підкресливши його значення після заяви міністра фінансів США Джанет Єллен.

Реакція від Associated Press

Агентство Associated Press, журналісти якого є авторами фільму, відзначило авторів за їхню відданість висвітленню подій у Маріуполі в умовах війни. У тексті зазначено, що Чернов у супроводі фотографа Євгена Малолєтки та продюсерки Василіси Степаненко прибув до Маріуполя всього за годину до того, як Росія почала бомбардування міста. Ці люди залишилися єдиними журналістами міжнародного видання, які продовжували вести репортажі з Маріуполя два тижні після початку вторгнення Росії. Їхні репортажі включали документування жертв серед цивільного населення, виявлення масових поховань, бомбардування пологового будинку та значних руйнувань, яких зазнало місто.

Усі ці відгуки і рецензії свідчать про значимість та силу фільму “20 днів у Маріуполі”. Він не лише вражає дивовижною якістю кіно, але й стає голосом людей, які пережили трагедію війни. Його визнання на міжнародній арені підкреслює важливість показу світу реальності та страждань України під час війни.

Джерело: https://kino.24tv.ua/20-dniv-mariupoli-zdobuv-oskar-shho-pisali-pro-peremogu-filmu_n2512537

Прокрутити вгору