Головна » Український фільм жахів “Конотопська відьма”: Дата виходу в прокат

Український фільм жахів “Конотопська відьма”: Дата виходу в прокат

Український фільм жахів "Конотопська відьма" (Кадр з фільму)
Український фільм жахів “Конотопська відьма” (Кадр з фільму)

Український фільм жахів “Конотопська відьма”, що розповідає про жорстоку помсту древньої відьми з Конотопу російським окупантам за смерть її коханого, буде представлений на великих екранах України до Дня Незалежності.

Як повідомляє прес-служба FILM.UA, перший фільм із майбутньої серії жахів, в центрі яких стоять героїні з міфологічним бекграундом, що борються зі злом на тлі поточних подій, виходить у прокат з 22 серпня 2024 року.

Фільм створено “найкасовішим” творчим тандемом продюсерки Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, відомих своєю роботою над кінохітом “Мавка. Лісова пісня”, який став найуспішнішим українським фільмом в локальному та міжнародному прокаті. Режисером фільму виступив Андрій Колесник.

Читайте також: Найкращі серіали про відьом та магію: Добірка Кіно Клубу

Український фільм жахів “Конотопська відьма”: Сюжет

За сюжетом, прадавня відьма з Конотопу карає загін рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою помсти, відьма починає свій кривавий шлях, на якому кожна наступна смерть стає жорстокішою за попередню. Однак, постає питання: чи зможе вона протистояти мороку, що поглинає її, і залишитися на боці світла?

Тизер

Ідея сюжету виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення, коли російські окупанти зайшли в Конотоп, місто у Сумській області, відоме своїми легендами про відьом. Безстрашні жительки міста нещадно проклинали загарбників, демонструючи невимовну стійкість і прагнення до свободи. Один із ключових посилів стрічки полягає в силі та люті української жінки, яка не знає меж. Генеральна продюсерка фільму Ірина Костюк зазначила:

“Центральний образ у фільмі – відьми – універсальний та близький, адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитися в моменти загрози. Персонаж, що прийшов до нас зі стародавніх міфів та легенд у сучасне життя, втілює єдине бажання всіх українців сьогодні – затято мститися кривдникам. ‘Конотопська відьма’ – фільм-терапія наших травм війни, що дозволяє пережити відчуття помсти та дає надію на світле майбутнє.”

Зйомки та команда

Зйомки фільму проходили в листопаді-грудні 2023 року. До зйомок долучилися військові консультанти, що надали бойову техніку, зокрема справжній БТР, “затрофеєний” в перші дні вторгнення на Житомирській трасі.

Серед знімальної команди також є діючі військові. Сценарист Ярослав Войцешек нині проходить службу в лавах ЗСУ, а художниця з костюмів Ірина iSky – учасниця бойових дій, яка забезпечила знімальний майданчик справжньою трофейною формою російських солдатів. У одній зі сцен фільму задіяні актори – діючі військові: ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, офіцер батальйону “Свобода” Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ, ресторатор та телеведучий Даніель Салем, для якого “Конотопська відьма” стала кінодебютом.

Головні ролі у фільмі виконали Тетяна Малкова (“Дільничний із ДВРЗ”, “Моя улюблена Страшко”), Тарас Цимбалюк (“Спіймати Кайдаша”, “Кава з кардамоном”, “Кріпосна”), Павло Вишняков (“Опер за викликом”), Олена Хохлаткіна (“Кріпосна”) та інші.

В офіційному анонсі до фільму зазначається:

“Попередження: фільм містить сцени насильницької та мученицької смерті окупантів – встигніть насолодитися на великому екрані. Зло буде покарано”.

Прокрутка до верху