Успіх Оппенгеймера призвів до появи ще одного фільму про ядерну зброю, «Ядерна війна: Сценарій», від одного з суперників Крістофера Нолана.
Нолан зняв, мабуть, найбільший фільм 2023 року, випустивши байопік про Роберта Оппенгеймера. Фільм про дослідження творця атомної бомби став хітом у прокаті, зібравши в прокаті понад 950 мільйонів доларів, і домінуючим претендентом на нагороди, отримавши сім «Оскарів». Нерідкі випадки, коли такий успішний фільм, як «Оппенгеймер», має продовження, навіть якщо у Нолана немає реального способу продовжити історію.
Можливо, вся історія життя Роберта Оппенгеймера була висвітлена Ноланом. Проте це не завадить Голлівуду спробувати повторити успіх Оппенгеймера за допомогою нових фільмів про атомні бомби та ядерну війну. Це вже підтвердилося, коли стало відомо, що Дені Вільньов розробляє фільм про ядерну війну для Legendary Entertainment. Фільм буде заснований на книзі Енні Джейкобсон «Ядерна війна: сценарій». Судячи з потенційного сюжету і термінів розробки, фільм Вільньова може стати своєрідним продовженням «Оппенгеймера».
Фільм досліджує ядерну війну в майбутньому
Майбутній фільм Дені Вільньова розповість історію, яка за своєю суттю безпосередньо заснована на Оппенгеймері. Фільм Крістофера Нолана розповідає історію шляху Роберта Оппенгеймера до створення атомної бомби та його життя одразу після цього. Кінцівка фільму Оппенгеймера заснована на попередженні Роберта про силу створеної ним ядерної зброї і про те, наскільки вона може бути небезпечною для майбутнього людства. Фільм Нолана не зміг показати, що побоювання Оппенгеймера стали реальністю, оскільки атомні бомби не використовувалися після бомбардувань Хіросіми та Нагасакі. Проте вони все ще залишаються на випадок ядерної війни.
Сюжет «Ядерна війна: Сценарій»
Сюжет втілить у життя найгірші страхи Оппенгеймера. У книзі розповідається про початок нової ядерної війни і про те, що буде, якщо знову застосувати атомні бомби і ядерні боєголовки. Науково-популярна книга Джейкобсона будує свою розповідь на інформації, наданій військовими та ядерними експертами. Вони знають про плани реагування на ядерний запуск. Таким чином, сюжет фільму покаже події ядерної Третьої світової війни, покаже, як зброя, у створенні якої брав участь Оппенгеймер, може знищити світ.
Дені Вільньов покаже можливі наслідки створення Оппегеймера
Фільм також може запропонувати альтернативний погляд на спадщину Оппенгеймера. У своєму фільмі Нолан звертається до спадщини фізика, досліджуючи сірі зони його життя, точно зображуючи певний рівень каяття за те, як використовувалися атомні бомби, але не повністю шкодуючи про свою роль у їх винаході. Таке зображення знаменитого вченого як «руйнівника світів» відволікає від того, щоб зробити його героєм Другої світової війни або лиходієм через довгострокові потенційні наслідки його створення. Зрештою, Оппенгеймеру не вдалося повністю розкрити свою спадщину, ґрунтуючись на подіях, які він висвітлює.
«Ядерна війна: Сценарій» може розкрити найгірше майбутнє людства, що є прямим результатом діяльності Оппенгеймера. Фільм описується як «моторошна повчальна історія про те, до чого може призвести світ в епоху політичної нестабільності, коли занадто багато країн володіють ядерним потенціалом», що дозволяє Дені Вільньову уявити найгірший сценарій того, для чого людство може використовувати ядерну зброю. Незважаючи на те, що дія відбувається після смерті Оппенгеймера, спадщина його життя все ще значною мірою присутня.
Дені Вільньов може піти по стопах Крістофера Нолана
Створення фільмів про ядерну війну після Оппенгеймера може здатися складним завданням через неминучі порівняння з фільмом Крістофера Нолана. Однак, якщо хтось і повинен впоратися з цим завданням, то це Дені Вільньов. Він має послужний список створення вражаюче інтелектуальних науково-фантастичних фільмів, таких як «Прибуття», і він піднявся до режисера великих блокбастерів завдяки франшизі «Дюна». Його вміння поєднувати видовищність з емоційним сюжетом і резонансними темами має ідеально підходити для того типу фільму, яким може стати майбутній проект.
Крістофер Нолан привніс в Оппенгеймера деякі зі своїх стандартних режисерських рис: нелінійний сюжет, чорно-білі сцени і практичні декорації, і фільм отримав велику користь від такого роду режисури. Дені Вільньов повинен мати можливість зробити щось подібне зі своїм майбутнім фільмом, коли справа доходить до високобюджетного військового трилера, який також може багато сказати про стан світу та людства. Додайте до цього зірковий акторський склад, і сценарій ядерної війни Вільньова має всі ознаки неофіційного сиквела Оппенгеймера.