Головна » Причина успіху Бетмена: Пояснення від Крістофера Нолана

Причина успіху Бетмена: Пояснення від Крістофера Нолана

Причина успіху Бетмена: Пояснення від Крістофера Нолана (Фото: google)
Причина успіху Бетмена: Пояснення від Крістофера Нолана (Фото: google)

Коли справа доходить до персонажів, особливо персонажів коміксів, мало хто має таку популярність і довголіття, як Бетмен.

Читайте також: Фільм “Западня”: Джош Гартнетт в ролі маніяка. Трейлер!

На даний момент персонаж залишається одним із найважливіших у різних галузях протягом майже століття. І його популярність не сповільниться найближчим часом, оскільки на горизонті з’являються численні комікси та фільми – зокрема, «Бетмен: Частина 2» Метта Рівза.

Для Крістофера Нолана, який, у свою чергу, розповідав історії про Брюса Вейна в трилогії «Темний лицар», причина, через яку герой залишається таким популярним, не така вже й складна. У розмові з BFI директор пояснив, що ідея людини, яка відчуває, що їй доводиться працювати поза системою, щоб виправити це, є «нескінченно складною та цікавою».

Це свого роду угода з дияволом. Я маю на увазі, що це насправді свого роду засіб для досягнення мети, якщо хочете. І я думаю, що міфологія про Бетмена, одна з причин, чому вона все ще цікава і постійно переосмислюється новими поколіннями авторів коміксів, художників і режисерів, полягає в тому, що цей великий парадокс або ця основна ідея доброго пильнувальника. Знаєте, історія людини, яка відчуває, що їй доведеться вдатися до злочинних методів або опинитися поза системою, щоб виправити систему, нескінченно складна і цікава за своєю етикою.

Причина успіху Бетмена (Фото: google)

«Бетмен: Початок» вийшов у 2005 році, коли фільми за коміксами були в зовсім іншому становищі, ніж зараз. Погляд Нолана на культового персонажа розглядався як щось на кшталт радикального відходу від попередніх екранізацій. Озираючись назад, у 2020 році режисер сказав, що радий, що зміг зняти свої фільми за коміксами до того, як ландшафт і культура супергеройського кіно повністю змінилися.

Це був слушний момент для історії, яку я хотів розповісти. Історія походження Бетмена ніколи не була повністю розглянута ні у фільмах, ні в коміксах. Це саме те, чого ми повинні були дотримуватися. В історії кінематографа сталася прогалина.

Ще одна перевага, яку ми мали, полягала в тому, що ми могли приділяти більше часу між сиквелами. Коли ми знімали «Бетмен: Початок», ми не знали, що знімемо ще один фільм, і на це пішло три роки. І ще чотири роки на наступний. У нас була розкіш часу. Це не було схоже на машину, комерційний двигун для студії. У міру того, як жанр стає настільки успішним, цей тиск стає все більшим і більшим. Це був слушний час.

У 2023 році Нолан мав великий успіх з Оппенгеймером. З того часу виникло багато питань щодо того, яким буде його наступний проєкт. В інтерв’ю минулого року режисер сказав, що його новий фільм не буде таким похмурим, як «Оппенгеймер».

Прокрутити вгору